Reklama
Gloria odeszła

Aktualności

Gloria odeszła

Podziel się:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Gloria, fot. S. Vesty, z arch. Toshkara Arabians
Gloria, fot. S. Vesty, z arch. Toshkara Arabians

Wczoraj po południu z USA nadeszła bardzo smutna wiadomość. W stadninie Toshkara Arabians, hodującej konie polskiego pochodzenia (obecny dom m.in. michałowskiego Kordelasa po Monogramm) wczoraj o godz. 14:10 odeszła michałowskiej hodowli niezwykle cenna klacz Gloria – córka ogiera Eukaliptus i Gildii po El Paso. Urodzona w 1986 roku była pełną siostrą ogiera Goliat, z powodzeniem używanego przez wiele lat w innej amerykańskiej stadninie hodującej polskie konie – Canterbury Farm pani Marshy Parkinson. Do momentu zakupu do USA Gloria wydała na świat sześcioro źrebiąt i zasłynęła w światowej hodowli jako matka jednych z nielicznych w rasie czystej krwi, zdrowo odchowanych bliźniąt – klaczek Gloria Bis i Gloria Zen (po Wachlarz), obecnie będących własnością polskiej prywatnej stadniny Ewex Arabians.

Gloria była reprezentantką rodziny Gilzy, z której wywodzą się tak zasłużone michałowskie klacze, jak Gaskonia, Grenlandia, Galilea, Georgia czy Garonna. Zakupiona na aukcji Pride of Poland w 1999 r. przez ostatnich właścicieli – Dicka i Christine Reedów, zostawiła w USA siedmioro kolejnych źrebiąt – w tym większość utytułowaną w klasach użytkowych, jak TA Georgio (po Druid), Ta Geronimo i TA Glacier (po Kordelas): wszystkie zajmowały miejsca w czempionatach w konkurencji reining. Jedyna klaczka, jaką Gloria urodziła w USA – trzyletnia TA Giselle (po Kordelas) również rozpoczęła już trening reiningowy.

Ze względu na poważne komplikacje, Gloria nie była w stanie przeżyć porodu swojego siódmego źrebięcia, jakie wydała na świat w Toshkara Arabians – siwego, dużego ogierka po Kordelas, który odmianami bardzo przypomina swojego urodziwego ojca. Źrebię zostało oddane pod opiekę matki zastępczej, która przyjęła ogierka. Ostatni właściciele klaczy oraz osoby, które miały możliwość pracowania z Glorią podczas jej pobytu w Michałowie wspominają ją jako klacz o cudownym charakterze, bardzo dobrą matkę – i wspaniałą klacz hodowlaną.

Podziel się:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Reklama
Reklamy

Newsletter

Reklamy
Stigler Stud
Equus Arabians
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.