Reklama
Adrenalina Cup już w maju

Aktualności

Adrenalina Cup już w maju

Podziel się:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email

We wrześniu 2007 r. Stowarzyszenie Sportowe Western Riders pod patronatem portalu polskiearaby.pl zorganizowało – w związku z zapotrzebowaniem na widowiskowe konkurencje jeździeckie w stylu western i rodeo – pierwsze zawody w konkurencjach szybkościowych o Puchar Stefana Iwasiów. Przedsięwzięcie okazało się wielkim sukcesem.

Dzięki połączeniu kameralnego klimatu pikniku country, atmosfery westernu i zawodów quasi-wyścigowych, a także puli wysokich nagród (w Pucharze 1 miejsce 5000 zł, 2 miejsce 2000 zł, 3 miejsce 1000 zł oraz w każdej konkurencji indywidualnie 1 miejsce 1000 zł, 2 miejsce 500 zł, 3 miejsce 300 zł) do Kudowy przybyło w ciągu 2 dni około 1000 widzów oraz 19 zawodników z całej Polski.

Zdaniem organizatorów, udział w zawodach koni arabskich wskazuje na przełamywanie stereotypu, iż araby „nie jeżdżą” westernu. Na ogólną liczbę 20 koni w ubiegłorocznej edycji zawodów wystąpiło sześć koni arabskich – w tym roku prawdopodobnie wystąpi ich więcej.

W związku z powodzeniem pierwszej imprezy, Stowarzyszenie zdecydowało się na organizację w tym roku cyklu trzech takich imprez pod nazwą Puchar Polski Stowarzyszenia Sportowego Western Riders ADRENALINA CUP w trzech ośrodkach: Ludwikowicach Śląskich (24-25.05), Kudowie Zdroju (15-17.08) i w Gliwicach (30-31.08). Przez 2-3 dni zawodnicy będą się zmagać w konkurencjach pole bending, barrel racing oraz stake race. W tym roku organizatorzy spodziewają się większej liczby zawodników, w tym także gości z zagranicy (Niemcy, Czechy, Austria). Za udział we wszystkich trzech imprezach i zajęcie punktowanych miejsc są przyznawane dodatkowe nagrody pieniężne z pulą minimalną 9000 złotych.

Imprezom towarzyszyć będą liczne atrakcje dla publiczności, w tym pokazy dżygitówki i zawody dla dzieci (konkurencje z jajkiem oraz kapeluszami).

Relację z zeszłorocznych zawodów znajdziesz tutaj: Westernowe araby w Kudowie

Więcej informacji oraz filmy i zdjęcia z zawodów można znaleźć na stronie www.westernriders.pl oraz już niedługo na stronie www.adrenalinacup.pl

 

Podziel się:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Reklama
Reklamy

Newsletter

Reklamy
Equus Arabians
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.