Reklama
Adrenalina Cup już za kilka dni!

Aktualności

Adrenalina Cup już za kilka dni!

Podziel się:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Anna Łagodzińska na Hrabinie, barrel race, fot. Marta Ołdakowska
Anna Łagodzińska na Hrabinie, barrel race, fot. Marta Ołdakowska

Już w najbliższy weekend, 24-25 maja, w Ludwikowicach Kłodzkich (woj. dolnośląskie), w ośrodku Harenda, odbędzie się pierwsza impreza w ramach Pucharu Polski w konkurencjach szybkościowych – Adrenalina Cup 2008. Do udziału zgłosiło się 27 par, w tym zawodnicy z Czech. Impreza otrzymała status Approved Show amerykańskiej organizacji International Barrel Racing Association, co oznacza, iż zdobyte w Polsce punkty będą uprawniać do udziału w finale światowym w USA w 2009 r. (sezon startowy wg przepisów amerykańskich trwa od 1 sierpnia do 31 lipca następnego roku). Z arabów zgłoszonych do udziału w imprezie będzie można zobaczyć Elatera (wałach, 1997, Eukaliptus – Elewka/Palas, hod. SK Michałów), Exmoora (wałach, 2003, Wachlarz – Ematina/Pepton, hod. Andrzeja Łechtańskiego), Hrabinę (klacz, 2004, Equin – Habra/Argo, hod. Ryszarda Wysockiego), Faisala (wałach, 2003, Oset – Faina/Ecaho, hod. Pawła Zaręby), Elbaradaya (ogier, 2003, Etogram – Esmena/Wiedeń, hod. Waldemara Gniadka). Zawodnicy z Czech wystąpią na volblutach. Impreza połączona jest ze zlotem harleyowców. W ramach wspólnych pasji do koni (tych prawdziwych i tych mechanicznych) będzie okazja, by zmierzyły się maszyny i konie, na dystansie 1/8 mili.

Anna Łagodzińska na Hrabinie, fot. Marta Ołdakowska
Anna Łagodzińska na Hrabinie, fot. Marta Ołdakowska

Impreza do tego stopnia cieszy się poparciem władz lokalnych (wójta gminy Nowa Ruda), iż postarały się o przyciągnięcie licznej publiczności. W tej chwili wszystkie miejsca noclegowe w okolicznych hotelach i gospodarstwach agroturystycznych są już wykupione. Faisala i Hrabinę można było podziwiać na Western & Arabian Show w Poczerninie w kwietniu (portal polskiearaby.pl był patronem medialnym tych zawodów, podobnie jak zbliżającej się imprezy w Ludwikowicach Kłodzkich). Klacz Hrabina jest zgłoszona do udziału w tegorocznych Mistrzostwach Europy w Stadl Paura w klasach westernowych. Zawody są rozgrywane w 3 konkurencjach: stake race, pole bending (tyczki) i

Anna Łagodzińska na Hrabinie, pole bending, fot. Marta Ołdakowska
Anna Łagodzińska na Hrabinie, pole bending, fot. Marta Ołdakowska

barrel race (beczki). Nagrody są przyznawane za miejsca w każdej konkurencji oraz w pucharze danej imprezy. Główna nagroda Pucharu Polski przypadnie parze, która weźmie udział we wszystkich 3 edycjach imprezy i zdobędzie największą liczbę punktów. Gwarantowana pula nagród w Pucharze wynosi nie mniej niż 50.000 złotych.

Miłośników adrenaliny, szybkości oraz hazardu zapraszamy do kibicowania!

Czytaj także: Adrenalina Cup już w maju

Więcej informacji na stronie www.adrenalinacup.pl

Podziel się:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Reklama
Reklamy

Newsletter

Reklamy
Stigler Stud
Equus Arabians
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.