Reklama
Wels: trzy klasy dla Michałowa, jedna dla Chrcynna

Aktualności

Wels: trzy klasy dla Michałowa, jedna dla Chrcynna

Podziel się:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Dekoracja Ejrene, fot. M.Luft
Dekoracja Ejrene, fot. M.Luft

Pierwszy dzień prestiżowego pokazu klasy A w Wels podyktował wysoki poziom. Zgodnie z oczekiwaniami, w ringu pojawiły się interesujące, młode gwiazdy – zwracało uwagę zwłaszcza potomstwo ogiera WH Justice i Al Lahab. Nie zabrakło również koni już dobrze znanych z pokazów, jak Mahala i Al Milan (oba konie po Al Lahab), Sophie El Power JQ (po Power World JO), Hypnotic Ibn Eternity-D (po Eternity Ibn Navarrone-D), Aja Sandstorm (po Psytadel), MM Fabrizio (po CH El Brillo). Nie zawiodły michałowskie młode klacze – Ejrene, Pistoria i El Medina (wszystkie po Gazal Al Shaqab), plasując się w pierwszej piątce swojej klasy, przy czym Ejrene okazała się najwyżej ocenionym koniem pierwszego dnia pokazu – uzyskała 93,17 pkt. i oczywiście wygrała klasę. W pierwszych piątkach klas znalazły się także: Elmaran (po Al Maraam) – na trzeciej pozycji, Garuna (po Grafik) – również trzecia, Wasa (po WH Justice), która była czwarta i Lord Bey Shah (po Psytadel) – trzeci. Swoją klasę wygrała Emesa (po Laheeb).

Drabant, fot. M.Luft
Drabant, fot. M.Luft

Duże emocje na twarzy dyr. Białoboka było widać podczas występu michałowskich synów Gazala Al Shaqab – Drabanta i Eryksa. Temu drugiemu udało się zdobyć „jedynie” piąte miejsce, za to jego kolega stajenny wykonał 100% planu, otrzymując brawa od publiczności, najwyższą notę klasy (91,17) i pierwsze miejsce. W piątce znalazł się również Etnodrons Psyche (po Padrons Psyche), ku radości właściciela, który nieco obawiał się wyjątkowo silnej konkurencji w tej klasie.

Psyche Victoria, fot. M.Luft
Psyche Victoria, fot. M.Luft

Gwiazdą polskiej ekipy, która wspaniale reprezentowała polską hodowlę prywatną, była przepięknie wyglądająca Psyche Victoria (po Ekstern) – zwyciężczyni klasy klaczy dwuletnich sekcji A.
– Klasa była bardzo trudna – ocenia Alicja Poszepczyńska, hodowczyni Psyche Victorii. – Magna Al Wazir (po Magnum Psyche) miała wspaniałe wejście, świetnie się ruszyła. Była bardzo groźną rywalką. Oprócz niej startowały utytułowane polskie klacze: Garuna, Espinezja (po Psytadel), Wasa (po WH Justice) oraz znana już z ringów Sophie El Power JQ. Zwycięstwo wcale nie było przesądzone. Tym bardziej się cieszymy!

Garuna, fot. M.Luft
Garuna, fot. M.Luft

Niestety niektórym, zwłaszcza młodym koniom, wyraźnie nie sprzyjała aura hali – niskiej, niewielkiej i dusznej; widać to było choćby na przykładzie debiutującej w Europie Daisy FF (po DA Vinci FM) Tomasza Tarczyńskiego – klacz była wyraźnie zdenerwowana i nie zaprezentowała swoich możliwości, szczególnie w ruchu, stremowana nie tylko pierwszym w Europie występem, ale i halą. Nie zraża to jednak jej właściciela – klaczkę oraz jej koleżankę stajenną Caterinę FM, z którą razem przyleciały z USA, zobaczymy już niedługo na ringu ponownie.

Etnodrons Psyche, fot. M.Luft
Etnodrons Psyche, fot. M.Luft

W przerwie pokazu międzynarodowego rozegrano czempionat Austrii. Czempionką Klaczy Młodszych została DA Princess of Justice (po WH Justice) przed Eternal Rouge (po Eternity Ibn Navarrone-D). Czempionat ogierów młodszych zdobył Al Hadiyah (po Laheeb), wiceczempionat – Naphis Ibn Justice (po WH Justice). Czempionką Klaczy Starszych wybrano Prietę (po Thee Brigadier), Wiceczempionką – Vanessę (po Versace). Galinka El Sheikh (po CH El Brillo) został Czempionem Ogierów Starszych, pokonując Al Emira (po Mahadin). Polskim akcentem był tytuł Top Five dla michałowskiej hodowli Faustyny (po Emigrant), sprzedanej do Austrii.

Emesa, fot. M.Luft
Emesa, fot. M.Luft

Niektóre z tych koni rywalizować będą jutro w klasach z końmi polskimi: Galinka El Sheikh spotka się z michałowskim Esparto (po Ekstern), w dzierżawie do Ajmanu, a Prieta zmierzy się z michałowską Emandą (po Ecaho) oraz kurozwęckiej hodowli Euskarą (po Ararat), własności belgijskiej. Jutro zobaczymy też Grafika (po Eukaliptus) i michałowskiej hodowli Dębowca (po Monogramm), sprzedanego do Dubaju, które mają wystąpić w klasie z Khidarem (po Ansata Sinan) i True Colours (po Thee Desperado). Zapowiada się ciekawy dzień. Oczywiście liczymy na tytuły dla Polski!

 

Korespondencję z drugiego dnia pokazu znajdziesz tutaj:

 Ejrene czempionką, Psyche Victoria i Emesa wice

Czytaj także: 18 polskich koni w Wels

Podziel się:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Reklama
Reklamy

Newsletter

Reklamy
Equus Arabians
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.