Reklama
Udany weekend: Europa i USA. Zobacz zdjęcia!

Aktualności

Udany weekend: Europa i USA. Zobacz zdjęcia!

Podziel się:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Elmaran, fot. Mateusz Jaworski
Elmaran, fot. Mateusz Jaworski

W miniony weekend konie polskiego pochodzenia walczyły aż na kilku pokazach i na kilku kontynentach naraz.
Najliczniejsza reprezentacja zjawiła się na Scandinavian Open w szwedzkim Blommerod. Do oczekującej tam trójki uczestników pokazu w NorwegiiKashiry z Bełżyc, Daisy FF Tomasza Tarczyńskiego i Elmarana Wojciecha Parczewskiego dołączyła Elizejka PS (Poganin – Eklejka) Przemysława Sawickiego oraz Espiria (Psytadel – Ekspiacja) Lecha Błaszczyka. Polską hodowlę reprezentował również janowskiej hodowli a duńskiej własności Beduin (Wojsław – Bogdanka).

To właśnie polskiej hodowli ogierom poszło tym razem najlepiej i jako jedyne zakwalifikowały się one do czempionatów – Elmaran jako zwycięzca klasy ogierów rocznych i Beduin – nie tylko zwycięzca klasy ogierów 7-letnich i starszych, ale również najwyżej oceniony koń pokazu (93 pkt.). Ostatecznie Elmaran został młodzieżowym wiceczempionem (pokonany przez ogierka TA Nox po WPB Minstril’s Bayar od Narinne/Bistro). Zwycięstwo Beduina w czempionacie ogierów starszych było w zasadzie formalnością – ogier zresztą nie tylko został czempionem, ale i otrzymał przechodnie trofeum dla najwyżej ocenionego konia pokazu.
Do dekorowanych czołówek klas udało się wejść również Kashirze (3 miejsce) i Daisy FF (6 miejsce w licznej klasie 16 klaczek).

W tym samym czasie na Wyspach Brytyjskich odbył się South East Region Summer Show, na którym kolejny udany występ zaliczył roczny kary Faradis (BS Black Fable – Forsycja) hodowli Silvatica Black Arabians, własności Nomaad Arabians (Wlk. Brytania). Ogierek zajął w nim wysokie, drugie miejsce w klasie. To już trzeci występ sprzedanego zimą do Anglii Faradisa i po raz trzeci druga lokata. Wkrótce ogierek zmierzy się z czołówką swojego kraju na pokazie narodowym w Malvern.

W weekend w belgijskim Brecht odbył się prestiżowy Emerald Trophy (międzynarodowy pokaz klasy B). Duże zwycięstwo nad konkurentami odniosło w nim potomstwo michałowskiego Eksterna – zwyciężczynią klasy, Czempionką Klaczy Starszych i Najlepszym Koniem Pokazu została brytyjska Krystal Tiara (od Khaprice po Fakt), a zwycięzcą klasy ogierów 7-10-letnich i Wiceczempionem Ogierów Starszych – Eternal (od Elegantkah po Gwizd), wyhodowany w Jadem Arabians/Belgia. Krystal Tiara wyprzedziła w klasie inną córkę Eksterna – Faraulę J (od Fifa po Eukaliptus), hodowli Jadem Arabians, która jako jedyny koń pokazu oceniona została trzema „dwudziestkami”.

Pomyślne wieści nadeszły również zza oceanu, gdzie Czempionem Regionu 15 został najwyżej oceniony dwuletni ogier: wyhodowany w Janowie Podlaskim Equifor (Gazal Al Shaqab – Eqviria) dzierżawiony przez Marshę Parkinson/Canterbury Farm.

Zdjęcia Zuzanny Zajbt ze Scandinavian Open:

 

Podziel się:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Reklama
Reklamy

Newsletter

Reklamy
Stigler Stud
Equus Arabians
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.