Reklama
Prądzew: wszystkie konie zostały zabrane!

Aktualności

Prądzew: wszystkie konie zostały zabrane!

Podziel się:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Wczoraj przed północą zakończyła się akcja wywożenia koni ze stadniny w Prądzewie. – Właściciel nie zezwolił na opiekę nad zwierzętami na swoim terenie – mówi Grzegorz Bielawski z Pogotowia i Straży dla Zwierząt w Trzciance – dlatego musieliśmy szybko zorganizować transport arabów do różnych stajni w okolicach Łodzi. Kilkanaście koniowozów kursowało wczoraj od rana. Wywieźliśmy 41 koni.

Właściciel stadniny Krzysztof K. początkowo próbował utrudnić całą operację. – Oskarżył nas o zabijanie psów – opowiada Grzegorz Bielawski – zablokował też wyjazd z posesji. Musieliśmy wezwać policję. Po interwencji właściciel stadniny odjechał i do końca dnia już się nie pokazał.

Konie otrzymają teraz pełną opiekę weterynaryjną. Podobnie jak poprzednie dziesięć, są uznane za dowód w sprawie. Aby jednak mogły zostać oddane do adopcji, sąd w postępowaniu karnym musi orzec przepadek zwierząt. – To może potrwać nawet kilka lat – wyjaśnia Grzegorz Bielawski. – Właściciel ma sztab prawników i użyje wszelkich środków, by nie dopuścić do odebrania mu koni. My zwykle oskarżamy i bronimy się sami, ale tym razem na pewno również skorzystamy z pomocy prawnej. Dowody są bardzo mocne, skarżymy Krzysztofa K. nie tylko o znęcanie się nad zwierzętami, ale i o okrutne traktowanie zwierząt przez całe lata.

Grzegorz Bielawski podkreśla wzorową współpracę Pogotowia i Straży dla Zwierząt z gminą Łęczyca. – Gdyby wszędzie w Polsce współpraca między organizacjami takimi jak nasza a władzami lokalnymi przebiegała tak jak tutaj, żylibyśmy w raju – mówi. – Ludzie, którzy tu pracują, okazali się wrażliwi na krzywdę zwierząt. To bardzo optymistyczne.

Za transport koni zapłaciło Pogotowie i Straż dla Zwierząt z funduszy zebranych od darczyńców.

Czytaj także: Araby z Prądzewa: Tego miejsca nie powinno być

 

Podziel się:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Reklama
Reklamy

Newsletter

Reklamy
Equus Arabians
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.