Reklama
I Mistrzostwa Polski Western i Rodeo dla koni arabskich czystej krwi w najbliższy weekend

Aktualności

I Mistrzostwa Polski Western i Rodeo dla koni arabskich czystej krwi w najbliższy weekend

Podziel się:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Klamra mistrzowska, fot. archiwum
Klamra mistrzowska, fot. archiwum

Zawody zapowiedziane pół roku temu stały się rzeczywistością. Zgłosiło się 45 par – w tym 29 w klasach arabskich, z czego 14 koni w klasach western i rodeo. W klasach arabskich przewidzianych jest łącznie 97 przejazdów.
Najwięcej zawodników zgłosiło się do klas pleasure oraz do konkurencji szybkościowych. Bez wątpienia jednak najliczniej obsadzoną klasą jest klasa pleasure w polskich strojach historycznych w kategorii OPEN, którą sponsoruje kanał Polsat News. W klasie pleasure w damskim siodle open zgłosiły swój udział 4 zawodniczki.

Zawody obejmą 20 konkurencji (w tym type & conformation) oraz konkurencję generalną Western ALL AROUND – 13 z nich przeznaczone jest wyłącznie dla koni arabskich.

Pula nagród finansowych wynosi 30 tysięcy złotych. Udział w zawodach potwierdzili: pisarz Jacek Komuda specjalizujący się w powieściach mających za tło XVII-wieczną Rzeczpospolitą Szlachecką, posłanka Iwona Guzowska, Bogusław Linda i związana z TVP Katarzyna Dowbor.

Impreza początkowo planowana jako zamknięta i przeznaczona dla „arabiarzy”, rozszerzyła się o dodatkowe dyscypliny: trail extreme, reining, Freestyle open.

Swoją obecność potwierdziły kluby jeździeckie zrzeszające arabiarzy: Stajnia Salopa z Zabrza Rokitnicy, KJ Damadana, Harmony Farm Szewce, LKJ Aga Józefów, SK Janów Podlaski.

Sędziami klas western będą: Aleksandra Misztak, Damian Wroczyński i Agnieszka Staniszewska Bakuła. Klasy type & conformation sędziować będą: prof. Krystyna Chmiel, Wacław Pruchniewicz i Alicja Poszepszyńska. Sędziowie konkurencji klasycznych to Wacław Pruchniewicz, Józef Zagor i Krzysztof Cholewicki.

Zawody w klasach western rozgrywane będą wg zasad PLWiR, z tą różnicą, że dopuszczony jest przejazd na wędzidle typu hackamore trzymanym w dwóch rękach w przypadku koni powyżej sześciu lat.

Podziel się:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Reklama
Reklamy

Newsletter

Reklamy
Stigler Stud
Equus Arabians
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.