Reklama
I Mistrzostwa Polski Western i Rodeo dla koni arabskich czystej krwi w najbliższy weekend

Aktualności

I Mistrzostwa Polski Western i Rodeo dla koni arabskich czystej krwi w najbliższy weekend

Podziel się:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Klamra mistrzowska, fot. archiwum
Klamra mistrzowska, fot. archiwum

Zawody zapowiedziane pół roku temu stały się rzeczywistością. Zgłosiło się 45 par – w tym 29 w klasach arabskich, z czego 14 koni w klasach western i rodeo. W klasach arabskich przewidzianych jest łącznie 97 przejazdów.
Najwięcej zawodników zgłosiło się do klas pleasure oraz do konkurencji szybkościowych. Bez wątpienia jednak najliczniej obsadzoną klasą jest klasa pleasure w polskich strojach historycznych w kategorii OPEN, którą sponsoruje kanał Polsat News. W klasie pleasure w damskim siodle open zgłosiły swój udział 4 zawodniczki.

Zawody obejmą 20 konkurencji (w tym type & conformation) oraz konkurencję generalną Western ALL AROUND – 13 z nich przeznaczone jest wyłącznie dla koni arabskich.

Pula nagród finansowych wynosi 30 tysięcy złotych. Udział w zawodach potwierdzili: pisarz Jacek Komuda specjalizujący się w powieściach mających za tło XVII-wieczną Rzeczpospolitą Szlachecką, posłanka Iwona Guzowska, Bogusław Linda i związana z TVP Katarzyna Dowbor.

Impreza początkowo planowana jako zamknięta i przeznaczona dla „arabiarzy”, rozszerzyła się o dodatkowe dyscypliny: trail extreme, reining, Freestyle open.

Swoją obecność potwierdziły kluby jeździeckie zrzeszające arabiarzy: Stajnia Salopa z Zabrza Rokitnicy, KJ Damadana, Harmony Farm Szewce, LKJ Aga Józefów, SK Janów Podlaski.

Sędziami klas western będą: Aleksandra Misztak, Damian Wroczyński i Agnieszka Staniszewska Bakuła. Klasy type & conformation sędziować będą: prof. Krystyna Chmiel, Wacław Pruchniewicz i Alicja Poszepszyńska. Sędziowie konkurencji klasycznych to Wacław Pruchniewicz, Józef Zagor i Krzysztof Cholewicki.

Zawody w klasach western rozgrywane będą wg zasad PLWiR, z tą różnicą, że dopuszczony jest przejazd na wędzidle typu hackamore trzymanym w dwóch rękach w przypadku koni powyżej sześciu lat.

Podziel się:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Reklama
Reklamy

Newsletter

Reklamy
Equus Arabians
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.