Reklama
Najlepszy w historii wynik Polaków w Wels! Złoto dla Emandorii. Zobacz galerię zdjęć

Aktualności

Najlepszy w historii wynik Polaków w Wels! Złoto dla Emandorii. Zobacz galerię zdjęć

Podziel się:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Dekoracja Emandorii w Wels, fot. Sylwia Iłenda
Dekoracja Emandorii w Wels, fot. Sylwia Iłenda

Bardzo obiecująco rozpoczął się dla polskich arabów i ich hodowców tegoroczny sezon pokazowy. Na pierwszym tegorocznym A-klasowym czempionacie w Wels rozsypał się prawdziwy worek z medalami. Cztery medale pojadą do Michałowa – za sprawą Padovy (Galba – Palanga/Ekstern) w czempionacie klaczy młodszych (srebro) oraz Emandorii (Gazal Al Shaqab – Emanda/Ecaho) – złoto, Emmony (Monogramm – Emilda/Pamir) – srebro, i Pistorii (Gazal Al Shaqab – Palmira/Monogramm) – brąz, które zdobyły cały komplet kruszców w rywalizacji klaczy starszych. Ponadto Palmira (Monogramm – Palestra/Penitent) otrzymała tytuł Top Five. Brąz w czempionacie zdobyła też Psyche Kreuza (Ekstern – Pallas-Atena/Ecaho); zapewnie pobudzi on apetyty SK Chrcynno-Pałac na kolejne tegoroczne trofea.

Eternal, fot. Sylwia Iłenda
Eternal, fot. Sylwia Iłenda

Po raz pierwszy udanie pokazał się za granicą mocno doceniony w ubiegłym roku Eternal (FS Bengali – Ewitacja/Ganges) z SK Mała Wieś; tytuł Top Five w czempionacie ogierów młodszych może być dla niego (i jego właścicieli) zachętą do kolejnych startów.

Mimo chłodu, wiatru, deszczu oraz ciemnej hali (na którą narzekali zarówno fotografowie, jak i prezenterzy), Polacy przeżyli więc w Wels wiele wzruszających chwil, np gdy dyr. SK Michałów Jerzy Białobok pozował z czterema siwymi klaczami do zdjęć, przy owacjach publiczności.

Emmona podczas dekoracji, z dyr. Jerzym Białobokiem, fot. Sylwia Iłenda
Emmona podczas dekoracji, z dyr. Jerzym Białobokiem, fot. Sylwia Iłenda

Warto podkreślić, że jeszcze nigdy w historii czempionatu w Wels polskie araby nie wypadły aż tak dobrze. Do tej pory najlepszy był rok 2008, kiedy to tytuły czempionki i wiceczempionki klaczy starszych zdobyły Ejrene (Gazal Al Shaqab – Emocja/Monogramm) i Emesa (Laheeb – Etopka/Eukaliptus) z SK Michałów. Wśród koni polskiej hodowli i własności udało się to jeszcze w rywalizacji czempionatowej Seforze (Ekstern – Sawantka/Pepton) z Janowa Podlaskiego w 2009 roku. W klasie klaczy młodszych tytuł wiceczempionki zdobyła dla Chrcynna Psyche Victoria (Ekstern – Pallas-Atena/Ecaho) w 2008 roku. Wśród ogierów zwycięstwo miało miejsce tylko raz, w 2006 roku, kiedy to Esparto (Ekstern – Ekspozycja/Eukaliptus) zdobył tytuł Czempiona Ogierów Starszych.

Okazuje się, że miał rację Ferdinand Huemer, organizator pokazu, gdy mówił żartem, że tegoroczne Wels zapowiada się jak polski czempionat narodowy – ze względu na liczbę i jakość zgłoszonych koni. Wyniki całkowicie to potwierdziły!

Zobacz zdjęcia Sylwii Iłendy z Wels!

Podziel się:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Reklama
Reklamy

Newsletter

Reklamy
Equus Arabians
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.