Reklama
Sukces potomstwa Girlan-Beya. Doskonała forma janowskiego Etmana

Aktualności

Sukces potomstwa Girlan-Beya. Doskonała forma janowskiego Etmana

Podziel się:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
OKS Bentoza z Liną Kristoffersen i Victorią Palmaer, fot. Anette Mattsson
OKS Bentoza z Liną Kristoffersen i Victorią Palmaer, fot. Anette Mattsson

Szwedzki Czempionat Narodowy, który odbył się w ostatni weekend, poprzedziła noc z bardzo intensywnymi ulewami, jednak uczestnicy – niestety dość nieliczni – szczęśliwie nie upadli na duchu. Impreza odbywała się w wygodnej, obszernej hali, ale lokalizacja nie sprzyjała obecności innej, poza hodowcami i właścicielami, publiczności. Doświadczony zespół sędziów – Ferdinand Huemer, Jerzy Białobok, Peter Upton i Holger Ismer, okazał się oszczędny w przyznawaniu „dwudziestek”; niemniej spisał się doskonale – sędziowanie było równe i sprawiedliwe.
 
W sobotę rozegrano klasy ogierów. To tego dnia wystąpił późniejszy złoty medalista ogierków i zdobywca tytułu Best in Show Sharahm (Gharam – Sorella/Wadim), hod. Susanne & Greger Paus, wł. GT Arabians. Srebro wśród juniorów przypadło ogierkowi Carwyn (Kaiser – Czimera/Ffatal Attraction), brąz zaś BLA Black Night (Tristin BP – BS Wild Love/Black Ramon).

Walkę o prymat wśród ogierów starszych stoczyli faworyci – Lorenzo El Bri (CH El Brillo – Lara el Ludjin/Ludjin el Jamaal) wydzierżawiony od Mario Matta przez Jörgena i Britt Svanberg Olsen, oraz Rohara Bacara (Padrons Psyche – Sidia/Sidi-Brahim), należący do Naples Arabians. Złoto zdobył (ponownie) ten ostatni. Brązowym medalem nagrodzono 25-letniego, wyhodowanego w Janowie Etmana (Gil – Etruria/Palas), własności Arvak Nord i będącego w znakomitej, mimo zaawansowanego wieku, kondycji.
 
Miano Najlepszych Szwedzkich Hodowców zdobyli Jörgen i Britt Svanberg Olsen. Klaczom ich hodowli, JB Prizcilli (El Amin – Estetica/LM Limaal) i JB Aurorze (Adawy – Waliza/Fax), przyznano złote medale – w kategorii seniorek i juniorek. Dodatkowo, JB Prizcilla otrzymała najwyższą notę pokazu.

OKS Bentoza, fot. Anette Mattsson
OKS Bentoza, fot. Anette Mattsson

Dwie córki wyhodowanego przez Michała Bogajewicza Girlan-Beya, OKS Bentoza (od OKS Bentoda/LM Limaal) i OKS Emporia (od OKS Epsylina/Psytadel) również wróciły do domu z tytułami. OKS Bentoza powtórzyła swój zeszłoroczny sukces i została po raz drugi srebrną medalistką wśród juniorek Szwedzkiego Czempionatu Narodowego. OKS Emporia z kolei wywalczyła medal brązowy. To jedyne córki Girlan-Beya urodzone w Szwecji w roku 2009 i 2010. Obie są hodowli i własności rodziny Kristoffersenów (OKS Arabians).

Srebrny medal klaczy starszych powędrował do Nifki (Om El Extreem – Nianka/Figaro), brązowy zaś do Sorelli (Wadim – Szansa/Rusazcie), matki Najlepszego Konia Pokazu, og. Sharahm.

Najlepszy Ogier Starszy Szwedzkiej Hodowli
BIMAAL (LM Limaal – OKS Bitcha/Kulak), hod. OKS Arabians rodziny Kristoffersenów, wł. Viktoria Palmaer
Najlepsza Klacz Starsza Szwedzkiej Hodowli
JB PRIZCILLA
Najlepszy Ogier Młodszy Szwedzkiej Hodowli
SHARAHM
Najlepsza Klacz Młodsza Szwedzkiej Hodowli
JB AURORA

Podziel się:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Reklama
Reklamy

Newsletter

Reklamy
Equus Arabians
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.