Reklama
Syn Shanghaia Excalibur E.A. czempionem w USA

Aktualności

Syn Shanghaia Excalibur E.A. czempionem w USA

Podziel się:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Excalibur E.A. we wrześniu 2012, USA. Fot. archiwum Equus Arabians
Excalibur E.A. we wrześniu 2012, USA. Fot. archiwum Equus Arabians

Podczas 46. Czempionatu USA, który od 19 października trwa w Tulsa (Oklahoma), Czempionem Ogierów Rocznych został syn og. Shanghai E.A. Excalibur E.A. (od Essence of Marwan E.A. po Marwan Al Shaqab), hod/wł. Equus Arabians, a prezentowany przez Teda Carsona (Butler Farms Training Center) – ku radości tych polskich hodowców, którzy zarezerwowali już stanówki młodym czempionem na 2014 rok.

W dwóch grupach wystąpiła dwudziestka roczniaków. Excalibur, który startował w grupie B, miał wyraźną przewagę nad rywalami (376 punktów). Tę samą liczbę punktów zdobył w grupie A Sultan ORA (Vegas DPA – Raherra/Rahere), hod. Oak Ridge Arabians, wł. Carlos & Christiane Roizner, w ręku Andrew Sellmana. Jednak lepszy ruch Excalibura zdecydował o jego ostatecznym zwycięstwie.

„To jest kulminacja naszych marzeń – powiedział polskimarabom.com Albert Sorroca, hodowca i właściciel Excalibura. – Jego sukces jest dla nas kolejnym potwierdzeniem słuszności decyzji hodowlanych, które stoją także za sukcesami Shanghaia. Ale nie byłoby tych wyników bez pracy całego zespołu. Wiele zawdzięczam ekipie Teda Carsona, który wykonał fantastyczną robotę. Jestem ogromnie szczęśliwy i bardzo wdzięczny także wszystkim osobom, które nam zaufały i już wcześniej uwierzyły w Excalibura, rezerwując stanówki. Jak już kiedyś mówiłem, uważam, że należy dzielić się sukcesem. Dzieliliśmy się sukcesem Shanghaia, a teraz cieszymy się, mogąc dzielić się sukcesem jego syna”.

W Czempionacie USA Ogierów Młodszych ostatecznie wygrał dwuletni Hariry Al Shaqab (Marwan Al Shaqab – White Silkk/Dakar El Jamaal), wiceczempionem został Sultan ORA, zaś Excalibur E.A. (jako jedyny także z głosem typującym do zwycięstwa) znalazł się w czwórce wyróżnionej tytułem Top Ten, na pierwszym miejscu.

Excalibur E.A. pozostanie w USA do przyszłego roku. Albert Sorroca planuje jego start w Scottsdale oraz w Las Vegas.

Podziel się:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Reklama
Reklamy

Newsletter

Reklamy
Equus Arabians
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.