Reklama
Al Khalediah European Arabian Horse Festival 21-23 sierpnia. Większa pula nagród!

Aktualności

Al Khalediah European Arabian Horse Festival 21-23 sierpnia. Większa pula nagród!

Podziel się:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email

Data tegorocznej edycji Al Khalediah European Arabian Horse Festival to 21-23 sierpnia (piątek-niedziela) – następny weekend po Czempionacie Narodowym i aukcji Pride of Poland w Janowie Podlaskim. Podobnie jak w ubiegłym roku, dwa pierwsze dni zajmie międzynarodowy pokaz w Nowych Wrońskach, na terenie stadniny Polska AKF, a w trzecim dniu, na warszawskim Służewcu, odbędzie się gonitwa A-klasowa dla koni 4-letnich i starszych, na dystansie 1600 m, z pulą nagród 52500 zł o Puchar Al Khalediah Poland.

W stosunku do pierwszej edycji imprezy zajdą dość istotne zmiany. Przede wszystkim pokaz uzyskał afiliację B według klasyfikacji ECAHO. Ponadto tym razem przewidziano trzy finały – prócz czempionatu koni młodszych i starszych, rozegrany zostanie czempionat roczniaków. Wzrosła także pula nagród. Nagrodami głównymi, jak i rok temu, będą samochody marki mercedes, ale uczestnicy walczyć będą również o nagrody pieniężne.

– Bardzo się cieszymy, że mamy już B-klasowy czempionat – mówi dyrektor generalny Polska AKF i gospodarz Festiwalu Hubert Kulesza. – To podnosi poprzeczkę; zdajemy sobie sprawę z tego, że wyzwanie jest większe. Postanowiliśmy więc zwiększyć pulę nagród, a nagrodami finansowymi zachęcić także mniejszych hodowców do udziału w pokazie. Na uczestników będzie czekało jeszcze kilka innych niespodzianek, lecz na razie jest zbyt wcześnie, by odsłaniać wszystkie karty. Bardzo pozytywny odbiór pierwszej edycji i płynące do nas z różnych miejsc na świecie podziękowania są dla nas ogromnie mobilizujące. Teraz tylko – lub aż – musimy sprostać wymaganiom. Chcielibyśmy nie tyle powtórzyć ubiegłoroczny sukces, ile zapewnić imprezie nową jakość. Prace idą pełną parą. Niedługo przedstawimy listę sędziów oraz innych osób oficjalnych i warunki udziału.

Festiwal ma nowe logo i nową identyfikację wizualną. Zgłoszenia przyjmowane będą od 1 do 24 lipca.

Szczegółowe informacje są sukcesywnie publikowane na profilu Festiwalu na Facebooku:
https://www.facebook.com/pages/Al-Khalediah-European-Arabian-Horse-Festival/1419638874967120

Krótka impresja filmowa z pierwszej edycji Festiwalu: https://www.youtube.com/watch?v=tTDp5vrJlzQ

Podziel się:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Reklama
Reklamy

Newsletter

Reklamy
Equus Arabians
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.