Reklama
Lubochnia Arabians
Lubochnia Arabians
210 tys. euro za polskiej własności klacz Djedahes na aukcji Arqana we Francji

Aktualności

210 tys. euro za polskiej własności klacz Djedahes na aukcji Arqana we Francji

Podziel się:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email

28 września odbyła się tradycyjna aukcja ARQANA w St. Cloud we Francji dla arabskich koni wyścigowych i rajdowych. Wystawiono 112 koni, z czego sprzedano 81, czyli 72%, za łączną kwotę 2209000 euro. Średnia cena wystawionych koni to 27272 euro. Najwyższą cenę, 210 tys. euro, osiągnęła siwa, ośmioletnia klacz Djedahes (Dahess – Djesabelle/Dormane), źrebna ogierem Al Mamun Monlau (Lot 65 w katalogu aukcyjnym), którą zakupiła firma Emirates Blood Stock. Klacz, po bardzo dobrej karierze wyścigowej, okazała się być również wspaniałą matką stadną. Kilka lat temu nabył ją Krzysztof Goździalski (Falborek Arabians). W jego hodowli dała klaczkę Desir gn. 2015 (po Seraphine du Paon). Aż trudno uwierzyć, że o polskich zakupach koni na Arqana właściwie mało kto słyszał, a dziś koń polskiej własności okazał się najdroższym koniem światowej aukcji.

 

Najdroższym koniem w treningu wyścigowym został 3-letni kasztanowaty ogier Splasch, który nigdy jeszcze nie wyszedł do startu. Jest on synem ogiera Njewmen oraz klaczy Speed po Dormane. Jego właścicielem był prezes AFAC-u, czyli francuskiego zrzeszenia arabskich koni wyścigowych, Yves Platin. Konia trenował Phillipe Sogort. Kasztan poszedł do francuskiego kupca – Chantilly Bloodstock Agency, za 160 tys. euro.

 

Djedahes w wieku 5 lat, fot. archiwum
Djedahes w wieku 5 lat, fot. archiwum

Większość wystawionych koni to dwulatki. Najwyższą cenę w tej grupie wiekowej osiągnęła klaczka ze szczęśliwym numerem 13 – Folie du Paon, za którą Khalifa Bint Hamed Khalifa Al Attiyah zapłacił 130 tys. euro. Folie du Paon jest córką ogiera Mahabb i klaczy Safira du Paun po Akbar. Drugą klaczą z tego rocznika, która została sprzedana za wysoką sumę, zresztą temu samemu nabywcy, jest Oiseau Lyre (Munjiz – Divana/Dormane). Jej nowy właściciel zaoferował za nią 100 tys. euro.

 

Aukcje ARQANA cechuje profesjonalizm w każdym calu i wybitnie skuteczny marketing, czego owocem są udane licytacje, zadowoleni kupcy i jeszcze bardziej zadowoleni sprzedawcy.

 

Wyniki aukcji

Podziel się:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Reklama
Reklamy

Newsletter

Reklamy
Equus Arabians
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.