Reklama
Bardzo dobry wynik przetargu w Michałowie

Aktualności

Bardzo dobry wynik przetargu w Michałowie

Podziel się:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Endrra, fot. Krzysztof Dużyński
Endrra, fot. Krzysztof Dużyński

Niemal 120 tys. euro (dokładnie 119800) to wynik sobotniego (7.10) przetargu w Stadninie Koni Michałów, który zorganizowano pod koniec tygodnia przeglądów hodowlanych w stadninach Skarbu Państwa. Spośród wystawionych na sprzedaż ośmiu klaczy arabskich sprzedały się cztery. Najdroższa okazała się 8-letnia Endrra (Ekstern – Endorra/Pesal), źrebna og. Sahm El Arab, sprzedana za 60 tys. euro do Egiptu. Pozostałe trzy klacze pojadą do Włoch: 2-letnia Flamia (El Omari – Flaminia/Gaspar), 11-letnia Wazira (Wachlarz – Wróżka/Ganges), źrebna Equatorem i 9-letnia Dżakarta (Piruet – Dombra/Eldon), źrebna Empirem. Nabywcę znalazł również ogier Larando (QR Marc – Laranda/Ekstern). Na zakup ogiera zdecydował się właściciel stadniny ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich (Babel Stud Poland).

 

Spośród 13 zaoferowanych wałachów tylko dwa pozostały w macierzystej stajni. Część z wylicytowanej jedenastki powędruje do Włoch, do dużej stadniny wyspecjalizowanej w hodowli i przygotowaniu koni rajdowych, część do Niemiec.

 

Prezes SK Michałów, dr inż. Maciej Paweł Grzechnik, który prowadził licytację. Fot. Krzysztof Dużyński
Prezes SK Michałów, dr inż. Maciej Paweł Grzechnik, który prowadził licytację. Fot. Krzysztof Dużyński

Rezultat przetargu wydaje się więcej niż zadowalający. Razem z klaczami półkrwi zaoferowano 25 koni. Wśród licytujących byli kupcy zagraniczni i to oni „zrobili wynik” – zdecydowana większość sprzedanych koni wyjedzie z kraju. Być może rodzimi hodowcy szykują się na Zimową Aukcję – jak pamiętamy, w ubiegłym roku w grudniu to właśnie oni byli głównymi kupcami. Tak czy inaczej, październikowy przetarg jest dobrym prognostykiem – pokazuje, że na polskie konie nadal jest zapotrzebowanie, a kupcy oczekują ciekawej oferty, sprawnej licytacji oraz cen idących w parze z jakością. Wszystkie te elementy zagrały w Michałowie.

 

Szczegółowe wyniki

Podziel się:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Reklama
Reklamy

Newsletter

Reklamy
Equus Arabians
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.