Reklama
Kolejna zmiana zarządu SK Janów Podlaski. Prof. Sławomir Pietrzak odwołany

Aktualności

Kolejna zmiana zarządu SK Janów Podlaski. Prof. Sławomir Pietrzak odwołany

Podziel się:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email

Jak poinformował dziś Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa (KOWR), prof. Sławomir Pietrzak odwołany został z zarządu Stadniny Koni Janów Podlaski. Obowiązki prezesa sprawować będzie, do czasu wyłonienia nowego prezesa w drodze konkursu, Grzegorz Czochański, do tej pory dyrektor w Departamencie Nadzoru nad Spółkami Strategicznymi. „Wracam do siebie, na uczelnię, w której pracuję już ponad 40 lat. Mam masę różnych zajęć jako sędzia i trener. Mam do czego wracać” – powiedział prof. Pietrzak portalowi Onet.pl. Rzeczywiście, podczas swego prezesowania Sławomir Pietrzak miał także wiele innych zobowiązań. Prezesem Janowa był od 20 czerwca 2016.

 

Za sprawy hodowlane odpowiadać będzie prof. Krystyna Chmiel. W momencie powołania prof. Pietrzaka na stanowisko, chwaliła ten wybór. „Szanuję tytuł profesora – powiedziała nam. – 35 lat pracy na uczelni nauczyło mnie szacunku do takich osiągnięć.” Dziś jednak zmieniła zdanie. „Profesor Pietrzak wcześniej arabami się nie zajmował. Nie był skłonny do słuchania rad w zakresie hodowli, nie akceptował m.in. moich propozycji stanówek – mówiła „Dziennikowi Wschodniemu”. – Pan Czochański ma pojęcie o hodowli. Ważne, by prezesem był dobry menadżer z dobrymi doradcami z boku”.

 

Do pierwszych obowiązków prof. Krystyny Chmiel należeć będzie ustalenie planu stanówki na ten sezon (w przypadku klaczy, które nie są jeszcze pokryte) oraz listy koni na Czempionat Narodowy oraz na aukcję Pride of Poland.

Podziel się:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Reklama
Reklamy

Newsletter

Reklamy
Stigler Stud
Equus Arabians
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.