Reklama
Equator złoty i Emandoria złota w Sharjah. Galerida z brązem

Aktualności

Equator złoty i Emandoria złota w Sharjah. Galerida z brązem

Podziel się:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email

Polski hymn rozbrzmiał dziś w hali w Sharjah Equestrian & Racing Club, gdy michałowski Equator (QR Marc – Ekliptyka/Ekstern) i ekipa Michałowa odbierali nagrodę za złoty medal w kategorii ogierów starszych podczas pokazu Sharjah International Arabian Horse Festival. Był to jedyny hymn kraju spoza grona krajów arabskich, zagrany podczas tej imprezy. Equator został wybrany złotym medalistą niemal jednogłośnie (tylko jedna z siedmiorga sędziów, Ann Norden ze Szwecji, wskazała go na drugiej pozycji). Wcześniej, w klasie ogierów najstarszych, Equator pokazał elegancję, swobodny ruch, perfekcyjne przygotowanie i wygrał z notą 93,38, w tym 3×20 za typ, „20” za głowę z szyją i 4×20 za ruch. W pierwszej piątce tej klasy znalazł się również urodzony w Białce Celsjusz (Ekstern – Carina/Pesal), wł. Mohameda Zaghloul Omar, który otrzymał 91,5 pkt. i został sklasyfikowany na czwartej pozycji. Szóste miejsce zajął wyhodowany w Michałowie Drabant (Gazal Al Shaqab – Demona/Monogramm), wł. Mohammeda Eissa Bushehab, który ruszył się na 5×20 (końcowa nota 90,88). We wcześniejszych klasach ogierów starszych, 4-6-letnich A i B, doskonale poradziły sobie: prywatnej hodowli Gall Of Shanghai (Shanghai EA – Gallia/Galba), hod. Stanisława Sławińskiego, wł. Bakheeta Saeed Bakheet Noubi Al Katbi, który wygrał klasę z notą 91,75, oraz michałowskiej hodowli Larando (QR Marc – Laranda/Ekstern), wł. Alamssarah Arabian Horse Stud, który zajął miejsce drugie (92,13, w tym „20” za ruch).

 

W finale najgroźniejszym rywalem Equatora był amerykańskiej hodowli Eden C (Enzo – Silken Sable/Genesis C), wł. Al Sayed Stud, który w klasie zajął drugie miejsce, z notą 92,25, w tym „20” za typ i „20” za głowę z szyją. Jednak w czempionacie zyskał tylko jedno wskazanie na złoto.

 

Złotem może poszczycić się także michałowska Emandoria (Gazal Al Shaqab – Emanda/Ecaho) występująca w barwach Al Baydaa Stud (Egipt). Emandoria wybrana została złotą czempionką jednogłośnie. Już podczas jej występu w klasie widać było, że nie ma równych sobie konkurentek, mimo że poziom rywalizacji był niezwykle wysoki. W czempionacie po raz kolejny pokazała się iście po królewsku i żaden inny werdykt po prostu nie wchodził w grę. Jej dzierżawca, Ahmed El Talawy, może być jednak zadowolony nie tylko z dzierżawy Emandorii, ale i Galeridy (Shanghai EA – Galilea/Laheeb). Ona bowiem także jest klaczą reprezentującą najwyższą światową klasę, będąc przy tym wspaniałą ambasadorką polskiej hodowli. W Sharjah zdobyła brązowy medal, pokonana przez prześliczną AJ Reedę (AJ Portofino – AJ Raheda/WH Justice) z Ajmanu, która opuszcza pokaz ze srebrnym medalem.

 

Pierwszy występ polskich koni w tym sezonie okazał się nadzwyczaj udany. Złoto dla Polski oraz złoto i brąz dla polskiej hodowli (a dokładniej dla Michałowa) to wynik, który skłania do optymizmu – miejmy nadzieję, że jeszcze nieraz będziemy cieszyć się z sukcesów polskich koni.

 

O wynikach polskich klaczy w Sharjah piszemy tutaj: Emandoria powraca na ringi pokazowe

Wideo: Emandoria. Watch her on international arenas in the 2018 show season!

 

Podziel się:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Reklama
Reklamy

Newsletter

Reklamy
Equus Arabians
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.