Reklama
Dni Konia Arabskiego 2022

Aktualności

Dni Konia Arabskiego 2022

Podziel się:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email

Jak co roku ogromne emocje towarzyszą publikacji oferty aukcyjnej Pride of Poland oraz Summer Sale w Janowie Podlaskim. Kilka dni temu organizatorzy opublikowali wstępną listę koni na nowej stronie wydarzenia: www.prideofpoland.eu. Zawiera ona w tym roku 36 pozycji ze stadnin państwowych oraz 9 koni hodowców prywatnych, a wśród sław znanych z ringów pokazowych w ostatnich sezonach znajdujemy m.in michałowską Emandillę – brązową medalistkę Czempionatu Polski, Czempionkę pokazu Al Khalediah Festival Europe czy zwyciężczynię klasy na Czempionacie Europy dwa lata temu. Z tej samej stadniny pochodzi też ulubienica publiczności – Srebrna Medalistka Czempionatu Europy 2019 – Poganinka oraz Esmeraldia, pełna siostra multiczempiona ogiera Emerald J, czy sprzedanego w zeszłym roku za 72 tys. euro ogiera Ermitage. Klacz ta zasłynęła również jako matka zeszłorocznej Czempionki Europy – El Esmery. Stadnina w Janowie zdecydowała się zaoferować m.in. Euzonę, która z powodzeniem startowała na pokazach w zeszłym roku, zajmując m.in. trzecie miejsce na Czempionacie Świata i drugie na Czempionacie Europy. Stadnina Koni Białka wystawi na tegorocznej aukcji 4 konie, w tym bardzo ciekawe córki Esparto i Parysa K. Jak co roku stadniny państwowe postanowiły uzupełnić ofertę o ogiery i w tym roku niekwestionowaną gwiazdą w tej kategorii będzie jeden z najbardziej utytułowanych ogierów michałowskich, ceniony reproduktor – Kabsztad, który najwyraźniej spełnił już pokładane w nim oczekiwania hodowlane w Polsce.

W tym roku organizatorzy zapowiedzieli udostepnienie większej ilości miejsc na aukcji „głównej” dla hodowców prywatnych. Istotnie w ofercie tych stadnin pojawia się coraz więcej koni reprezentujących najwyższy światowy poziom pod względem osiągnięć, typu, czy pożądanego rodowodu. W tym roku w ofercie zgłoszonych koni znajdujemy potomstwo po poszukiwanych reproduktorach, takich jak Ajman Moniscione, Shanghai E.A. czy RFI Farid, przy czym konie te dumnie reprezentują polską hodowlę wywodząc się z najlepszych polskich linii żeńskich. Tu również znajdujemy weteranów pokazów, jak ogier Pireno ze Stanred Arabians czy klacz El Farida z Nana Arabians.

Lista nie jest jeszcze zamknięta i organizator zastrzega sobie możliwość wniesienia zmian, zwłaszcza, że termin zgłoszeń do udziału w aukcji upływa 17 czerwca. Nie jest jeszcze znany podział koni na aukcje Pride of Poland i Summer Sale. Obecnie w stadninach państwowych trwają sesje zdjęciowe z oficjalnym fotografem aukcji ¬– zarówno Pride of Poland jak i Summer Sale – Glennem Jacobsem, znanym z fotografowania w najsłynniejszych ośrodkach hodowlanych na świecie. Warto również wspomnieć, że w tym roku udział w licytacji na żywo będą mogli brać klienci z całego świata, nawet ci, którzy nie zdecydują się na przyjazd do Janowa Podlaskiego. Aukcja odbędzie się bowiem w systemie hybrydowym, łączącym składanie ofert z sali jak i przez Internet w czasie rzeczywistym, co ma zwiększyć ilość potencjalnych licytujących. Przypomnijmy, że metoda ta sprawdziła się już z powodzeniem i dobrym wynikiem finansowym podczas zimowej aukcji w Michałowie w styczniu tego roku. Jak sprawdzi się podczas Pride of Poland, tego dowiemy się za trzy miesiące, tymczasem oddajmy głos organizatorowi, Prezesowi Polskiego Klubu Wyścigów Konnych, Krzysztofowi Kierzkowi:

– Po dwóch trudnych dla nas wszystkich latach, w których najpierw pandemia, a ostatnio i wojna za wschodnią granicą, zdominowały wszelkie media oraz wpłynęły na życie prawie każdego obywatela, nasza hodowla znalazła się na ważnym etapie. Jesteśmy przekonani, że tak ważne wydarzenie dla środowiska hodowców koni czystej krwi arabskich, jakim są Dni Konia Arabskiego, pod względem organizacyjnym odbędzie się bez zarzutów. Kluczowe znaczenie podczas tego święta ma Pokaz Narodowy. Jest to ważna próba selekcyjna, porównanie urodzonych w Polsce koni, ich ocena i wybór najlepszych przedstawicieli w rasie, a także możliwość zaprezentowania polskiego dorobku hodowlanego zagranicznym hodowcom przybyłym do Janowa, czy oglądającym transmisję w Internecie. Jednak sprzedaż jest nieodłącznym elementem tego wydarzenia. W tym roku aukcja odbędzie się w systemie hybrydowym, online i oczywiście na żywo, w Janowie Podlaskim. Dla nas jako organizatorów, sukcesy polskich koni arabskich na całym świecie, tak hodowlane, jak i pokazowe oraz odpowiednia ich promocja, mają priorytetowe znaczenie. Ostatnie edycje aukcji pokazały, że polskie konie są poszukiwane, a za wybitne osobniki klienci są w stanie zapłacić ogromne pieniądze.

Chcemy, żeby aukcja była ekskluzywną sprzedażą najlepszych, wyselekcjonowanych koni. Liczymy tu też na liczne uczestnictwo hodowców prywatnych. To najlepsze polskie konie, nie tylko te ze stadnin należących do Skarbu Państwa, ale również przedstawione przez hodowców prywatnych, mają być wizytówką naszego kraju. Zainteresowanie ofertą w tym roku jest bardzo duże, liczymy na bardzo dobrą sprzedaż i świetną atmosferę.

Komitet organizacyjny tegorocznego Pokazu Narodowego oraz aukcji Pride of Poland i Summer Sale serdecznie zaprasza wszystkich hodowców i miłośników koni arabskich do Janowa Podlaskiego. Pamiętajmy, że jednoczymy się wokół wspanialej idei, jaką jest hodowla koni czystej krwi arabskiej. Sukces Pokazu Narodowego i aukcji Pride of Poland, będzie sukcesem naszego kraju i wszystkich hodowców, co z kolei odegra kluczową rolę w promocji polskiej hodowli na świecie. Zapraszamy do Janowa!

Na czerwiec i lipiec zaplanowana jest kampania promocyjna Pride of Poland w mediach krajowych i międzynarodowych. Zaproszenia i katalogi aukcyjne online będą dystrybuowane m.in. podczas prestiżowego pokazu w Mentonie pod koniec czerwca, natomiast w lipcu odbędzie się sesja filmowa wszystkich koni zakwalifikowanych do aukcji z wiodącą w tej branży ekipą Arabian Insider.

Podziel się:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Reklama
Reklamy

Newsletter

Reklamy
Stigler Stud
Equus Arabians
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.