Reklama
Global Champions Arabians Tour tym razem zawita do stolicy Omanu

AktualnościPokazy

Global Champions Arabians Tour tym razem zawita do stolicy Omanu

AJ Kayya, hod. i wł. Ajman Stud - obecna liderka rankingu klaczy
AJ Kayya, hod. i wł. Ajman Stud - obecna liderka rankingu klaczy

Podziel się:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email

Najbardziej ekskluzywny na świecie cykl pokazów koni arabskich z największą pulą nagród w historii kontynuuje swoją ekscytującą podróż po Bliskim Wschodzie. Następny przystanek to Maskat położony nad malowniczą Zatoką Omańską, u podnóża Gór Al-Hadżar, a jego gospodarzem będzie Al Bustan Palace, jeden z hoteli sieci Ritz-Carlton. Najbliższe zapierające dech w piersiach przeżycia organizatorzy zaplanowali na długi wielkanocny weekend – 30 marca-1 kwietnia 2024 r.

Konie sędziować będzie panel złożony łącznie z aż 20 sędziów, wśród nich m.in. Elyas Ebrahim Faraj z Bahrajnu, Al Ghanem Al Mazrouei ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Charlotte Rowell z Wlk. Brytanii oraz Luiz Antonio Rocco z Brazylii. Do oceny poszczególnych klas za każdym razem losowo wybrana dziewiątka, a sędziowie do samego końca nie będą wiedzieć, które klasy będą sędziować.

Po dwóch wyśmienitych weekendach z Global Champions Arabians Tour w Dosze i Abu Zabi, obecnie w rankingu ogierów prowadzi D Borkan hodowli i własności Dubai Arabian Horse Stud, a w rankingu klaczy AJ Kayya z Ajman Stud. Liderzy rankingów zdobyli dotąd odpowiednio 37 i 40 punktów, co więcej, liderka jest zwyciężczynią obydwu wcześniejszych etapów.

Jesteśmy wniebowzięci, że możemy organizować naszą imprezę w Maskacie i to w pierwszym roku istnienia Global Champions Arabians Tour. Niezmiennie jesteśmy także pod ogromnym wrażeniem prezentowanych koni – powiedział nam Faleh Mohammed HA Al-Nasr, przewodniczący Global Champions Arabians Tour. – Nasze pokazy celebrują piękno i bogate dziedzictwo koni arabskich, wspierając jednocześnie współpracę międzynarodową i wymianę kulturową, kierując się takimi wartościami jak uczciwość, szczerość i doskonałość. Stanowimy swego rodzaju platformę dla promowanie dziedzictwa i tradycji uczestniczących krajów.

Goście pokazu będą mieli również okazję zwiedzić tętniącą życiem wioskę kulturalną położoną na terenie hotelu Al Bustan Palace. Organizatorzy zachęcają, by zanurzyć się w różnorodności omańskich tradycji, do poznania tradycyjnego arabskiego rzemiosła i zażycia chwili relaksu przy omańskiej shishy.

Global Champions Arabians Tour to cykl składający się z łącznie ośmiu pokazów koni arabskich na Bliskim Wschodzi i w Europie. Podczas każdego z pokazów prezentowane konie zdobywają punkty, które sumują się po każdym z etapów. Łączna pula nagród dla najlepszych koni to aż EUR 17 mln, będąca najwyższą w historii pokazów koni tej rasy. Misją Global Champions Arabians Tour jest promowanie wyjątkowego piękna koni czystej krwi, światowego dziedzictwa oraz tradycji hodowlanych.

Podziel się:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Reklama
Reklamy

Newsletter

Reklamy
Equus Arabians
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.