Ad
Brzydkie Kaczątko – Z Rajdowego Podwórka

Blog

Brzydkie Kaczątko – Z Rajdowego Podwórka

Mistrzostwa Świata seniorów w rajdach odbędą się w tym roku w Euston Park w Anglii. Zgodnie z tym, co rajdowe wróble ćwierkają wezmą w nich udział trzy polskie zawodniczki i dwa nasze konie. Beata Dzikowska dosiadać będzie michałowskiej hodowli Ersteda (Gazal Al Shaqab – Empiryka\ Monogramm). Kamila Kart wystartuje na Wenedzie (Espadero – Włócznia\Borek) hod. Adama Sobczuka, zaś Ola Ciesielska pojedzie na klaczy arabskiej włoskiej hodowli. Aby zagrać się do zawodów tej rangi, para jeździec-koń musi najpierw pokonać dystans 160 km na zawodach międzynarodowych w tempie minimum 14 km\h. Ola i Beata dokonały tego na tegorocznym Rajdzie Prezydenta w Dubaju, który odbył się na początku lutego, natomiast Kamila i Wened „zagrali się” w kwietniu również na pustyni. Kamila Kart to w tej chwili najwyżej sklasyfikowana na świecie zawodniczka, prowadząca w rankingu Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej FEI  z przewagą stu punktów nad jeźdźcami z Bliskiego Wschodu. Tak sobie myślę, że gdyby podobną pozycję w rankingu światowym zajmował polski skoczek, albo ujeżdżeniowiec (a nawet jakby był trzydziesty), trąbiłyby o tym wszystkie media, a PZJ chodziłby bardziej napuszony niż PZPN.  W przypadku rajdów – cisza. Jako dyscyplinę traktuje się nas trochę jak brzydkie kaczątko, lekceważąc i nie doceniając. Tymczasem już w tej chwili na arenie międzynarodowej zawodnicy żadnej innej dyscypliny jeździeckiej nie robią takich wyników. Jeśli zaś idzie o polską hodowlę koni sportowych, to na poziomie międzynarodowym możemy pochwalić się rajdowymi arabami i chyba niczym więcej.  Mistrzostwa Świata już sierpniu, trzymajmy kciuki za nasze panie i konie, bo zgodnie z tym , co w treści bajki, z brzydkiego kaczątka wyrosnąć ma przecież piękny łabędź.

Editors of polskiearaby.com are not responsible for the articles published on blogs. The opinions expressed in the texts are the personal views of the authors.

Share this:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email

Author's last posts:

September 17, 2013

Navigation

Posts calendar

June 2024
MonTueWedThuFriSatSun
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
Ad
Ads

Newsletter

Ads
Stigler Stud
Equus Arabians
This website uses cookies to provide services at the highest level. By continuing to use the site, you agree to their use.