Reklama
Przegląd prasy: Tutto Arabi nr 6/2009 – listopad/grudzień

Ludzie i Konie

Przegląd prasy: Tutto Arabi nr 6/2009 – listopad/grudzień

Podziel się:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email

Dostępny jest już listopadowo-grudniowy numer dwumiesięcznika „Tutto Arabi”, który swą premierę miał podczas Czempionatu Europy w Weronie. Polskiego czytelnika zainteresować może z pewnością relacja z Czempionatu Narodowego, aukcji w Janowie oraz przeglądu hodowlanego w stadninie gospodarzy sierpniowej imprezy (pióra Lidii Pawłowskiej, w tłumaczeniu Joanny Krawczyk – „Arabian Horse Days condemned to succeed”). „Ani grypa ani kryzys nie zagroziły słynnej aukcji” – stwierdza zgodnie z prawdą autorka. Tekstowi towarzyszą liczne zdjęcia autorstwa Iriny Filsinger, Angeli Dorshner-Filsinger oraz Renaty Kolarovej.

„Niespodzianki w Aachen” („Surprises in Aachen”) to artykuł Urszuli Łęczyckiej o Pucharze Narodów w Akwizgranie oraz Narodowym Pokazie Niemiec. „I znów okazało się, że to jedna z najważniejszych, najtrudniejszych i czasem także najbardziej zaskakujących imprez w roku” – podsumowuje to wydarzenie autorka. Relacja uzupełniona jest zdjęciami Iriny Filsinger i Erwina Eschera. Ta sama autorka pisze także o Jesiennym Pokazie w Janowie Podlaskim („IVth Janów Podlaski Autumn C Show – 2009 season in Poland closed”). Zwraca uwagę, że to cichszy pokaz niż bardziej znane imprezy w Białce i w sierpniu w Janowie, ale bardzo ważny dla polskiej hodowli, ponieważ daje szansę na zaistnienie także mniejszym lub też początkującym polskim hodowcom. Tekst ten opatrzyła zdjęciami Gudrun Waiditschka.

Najnowszy numer przynosi także wywiad z Danielem Souppatem, hodowcą, sędzią, wiceprezesem ACA, francuskiego związku hodowców koni arabskich. „Moja pasja zaczęła się w dzieciństwie. W koniach arabskich zakochałem się, gdy tylko je ujrzałem” – opowiada Daniel Souppat. Podkreśla, że równie ważne jak uroda są zalety konia arabskiego jako wierzchowca. On sam jest zapalonym jeźdźcem. „Dziś już nie mógłbym chyba jeździć na koniu żadnej innej rasy – mówi. – Moja relacja z końmi arabskimi jest tak silna!” Czy kryzys dotknie środowisko „arabiarzy”? „Koń arabski nie jest produktem przemysłowym – odpowiada Daniel Souppat. – To raczej dzieło sztuki, które nie powinno mieć nic wspólnego z kryzysem”.

Pod koniec numeru coś dla siebie znajdą rajdowcy – a mianowicie teksty o Mistrzostwach Słowacji w Rajdach Długodystansowych, o wyścigu CEI*** w Kreutz oraz o prestiżowym wyścigu na 120 km w Euston Park (Newmarket), w którym zwyciężył szejk Mohammed bin Rashid Al Maktoum.

Ponadto w numerze: fotorelacja Erwina Eschera z Egyptian Event Europe w Lanaken, relacja z pokazu w Rio de Janeiro (Brazylia), obszerny reportaż z Narodowego Pokazu Włoch w Città di Castello, relacja z Narodowego Czempionatu Francji w Vichy (ze zdjęciami Laure Munsch), fotoreportaż z nowego pokazu w Bergamo (Orobic Show), artykuł Claudii Darius nt. Międzynarodowego Festiwalu Konia Arabskiego w Libii, fotorelacja Erwina Eschera z Towerlands (UKIAHS) oraz Iriny Filsinger z Elran Cup (Hasselt), a także artykuł Urszuli Łęczyckiej poświęcony Narodowemu Czempionatowi Rosji w Moskwie.

A teraz… Czekamy na Paryż! Następny numer „Tutto Arabi” już w grudniu.

Podziel się:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Reklama
Reklamy

Newsletter

Reklamy
Stigler Stud
Equus Arabians
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.