Reklama
Przegląd prasy: „Tutto Arabi”, kwiecień 2010

Ludzie i Konie

Przegląd prasy: „Tutto Arabi”, kwiecień 2010

Podziel się:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email

Kwietniowe wydanie specjalne magazynu Tutto Arabi pojawiło się z okazji Międzynarodowego Czempionatu w Dubaju. Również w Dubaju po raz kolejny zapowiedziano pojawienie się „królowej Ajmanu” – „naszej” Kwestury. Któż nie zna bajkowej historii tej jednej z najbardziej utytułowanych polskich klaczy? Któż nie pamięta bajońskiej sumy zapłaconej za nią przez koronowanego księcia Ajmanu? Jej karierę przypomina Urszula Łęczycka w tekście napisanym dla JW. Księcia Ammara Bin Humaid Al Nuaimi „The Queen Is Only One”. Ponieważ numer 2/2010 „Tutto Arabi” to kolejne wydanie w dużej mierze poświęcone polskiej hodowli, znajdujemy tu również następny odcinek historii michałowskiej linii „E” – bodajże najbardziej rozchwytywanej na świecie. Tym razem przyglądamy się bliżej karierze hodowlanej klaczy Emigrantka. Barwy polskiej hodowli prywatnej w „Tutto Arabi” reprezentuje tym razem stadnina koni Grabów nad Pilicą – mamy więc wywiad z właścicielem, hodowcą i sędzią rangi krajowej – Tomaszem Tarczyńskim.

Od niedawna z bardziej widoczną promocją w mediach elektronicznych i drukowanych pojawia się legendarna rosyjska stadnina koni w Tiersku. Uzupełnieniem działu „Hodowla” jest ciekawy tekst autorstwa sędziny Claudii Darius, hodującej w swej niemieckiej stadninie Darius Arabians konie z linii głównie rosyjskich. Claudia przybliża historię oraz wpływ stadniny koni w Tiersku na dzisiejszą hodowlę, omawiając najważniejsze linie kontynuowane w jej programie.

Dział „Pokazy” jest tym razem poświęcony omówieniu imprez bliskowschodnich, a więc festiwalowi w Al Khalediah (Arabia Saudyjska), Ajman Show (ZEA) oraz pokazowi w Abu Dhabi. Konkurencję długodystansowych rajdów konnych reprezentuje tekst dedykowany zawodom w Sirolo – otwierającym sezon rajdowy we Włoszech.

Dział rozmów ze znanymi i ciekawymi osobistościami świata hodowli i pokazów tym razem przedstawia sylwetkę Bruce’a McCrea – międzynarodowego sędziego i managera saudyjskiej stadniny Al Mohammadiah, której własnością jest trójkoronowany w sezonie 2009 ogier Abha Qatar.

Stałymi rubrykami w „Tutto Arabi” są działy poświęcone weterynarii i szeroko pojętej sztuce – mniej lub bardziej związanej z końmi arabskimi. W tym pierwszej z nich przedstawiona została znana włoska klinika dra Sandro Barbaciniego specjalizująca się m.in. w rozrodzie koni. Problemem często trapiącym wiele koni – jak również portfele ich właścicieli – są wielorakiego rodzaju kulawizny, którym w bieżącym numerze również przygląda się „Tutto Arabi”.

Dział „Galeria” tym razem przedstawia niezwykle utalentowanego malarza, ulubionego artystę bliskowschodnich szejków, Alego Almimara (z pochodzenia Irakijczyka), którego prace zdobią nie tylko okładki książek wydawanych przez Alim Editrice (wydawcę „Tutto Arabi”), ale również galerie największych hodowców koni arabskich. Drugim z malarzy przedstawionych w bieżącym „Tutto” jest duński artysta Fred Verbeek, którego prace inspirowane są szeroko pojętą kulturą arabską, a sam artysta został zaproszony przez Al Rayyan Farm do zorganizowania wystawy w Katarze podczas międzynarodowego pokazu w 2008 roku. W dziale „Galeria” bardzo często goszczą również nie-końscy pupile hodowców. Tym razem znajdujemy tu polski akcent. Jest nim tekst opatrzony sympatycznymi zdjęciami autorki Zuzanny Zajbt poświęcony szkockim terierom, ich historii i indywidualnemu charakterowi.

Podziel się:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Reklama
Reklamy

Newsletter

Reklamy
Equus Arabians
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.