Reklama
Czas żniw. Dni Konia Arabskiego 2011 (5-7 sierpnia)

Pokazy

Czas żniw. Dni Konia Arabskiego 2011 (5-7 sierpnia)

Podziel się:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Rekordzistka aukcyjna Piacenza, fot. Marta Baranowska
Rekordzistka aukcyjna Piacenza, fot. Marta Baranowska

Sierpniowe Dni Konia Arabskiego są zwieńczeniem całorocznej, a czasem wieloletniej pracy hodowców. Zważywszy, że impreza zbiega się w czasie ze żniwami, nasuwa się pewna analogia. W obu przypadkach jest to bowiem okres zbioru plonów. Przywykliśmy zrzucać winę za nieurodzaj na kapryśną pogodę, warto jednak pamiętać, że odpowiednio przygotowany grunt w dużej mierze chroni przed chwilowo niesprzyjającymi warunkami… Czy hodowcy przygotowali się do niekorzystnej aury, która nadciągnęła wraz z kryzysem gospodarczym i czy udało się zebrać plony zgodnie z oczekiwaniami?

Białka

Fabryszka, fot. Marta Baranowska
Fabryszka, fot. Marta Baranowska

Białecka stadnina w zeszłym roku wystawiła na aukcji głównej sześć klaczy (jedną wycofano). Tylko dwie z nich znalazły nabywców. Gniadą Peritę (Ekstern – Perforacja/Ernal) sprzedano do Francji za 22 tys. euro, a siwa Natea (Gazal Al Shaqab – Nutella/Pers) za sumę 23 tys. euro wyemigrowała do Kuwejtu. Łączny wynik finansowy zamknął się niewielką sumą 64 tys. euro, z czego zaledwie 45 tys. zapłacono za konie z głównej listy. W tym roku postanowiono zmniejszyć liczbę koni oraz podnieść jakość oferty. Zgłoszono więc jedynie 3 klacze. Pierwsza z nich, nieodrodna córka ogiera Gazal Al Shaqab, siwa Fabryszka (od Fula/Partner), która dumnie prezentowała długą, łabędzią szyję, stojąc niczym posąg, stała się jedną z gwiazd aukcji. Po zaciętej licytacji osiągnęła trzeci najwyższy wynik – 150 tys. euro! Tym samym, obok sprzedanej do Australii w roku 2006 Huli (Penthagonn – Hulanka/Eukaliptus) za 160 tys. euro, przeszła do historii jako jedna z najwyżej wycenionych wychowanek białeckiej stadniny.

Camilia, fot. Marta Baranowska
Camilia, fot. Marta Baranowska

Druga z oferowanych klaczy, obdarzona wybitnym bukietem i pięknie nosząca wygiętą w łuk szyję Camilia (Piaff – Calineczka/Metropolis NA), najmłodsza z klaczy przeznaczonych w tym roku do sprzedaży (Piacenza jest o 20 dni starsza), może pochwalić się udanymi startami w pokazach. To daje nadzieję, że jeszcze niejeden sukces przed nią. Niedługo przemierzy 15 tys. km do swojego nowego domu, bowiem została sprzedana za 60 tys. euro do Australii. Trzecia, 10-letnia córka Huli Hulala (po Pamir), nie osiągnęła ceny rezerwowej.

Celsjusz, fot. Marta Baranowska
Celsjusz, fot. Marta Baranowska

Dopełnieniem białeckiej oferty stał się Czempion Polski Ogierów Młodszych z 2007 roku, obdarzony ekspresyjnym ruchem Celsjusz (Ekstern – Carina/Pesal). Ogiera nabył Mohamed Omar z Egiptu za sumę 20 tys. euro. Nie jest to oszałamiająca kwota, ale w dzisiejszych czasach trudno jest sprzedać ogiera. Podsumowując, stadnina w Białce zarobiła łącznie 230 tys. euro, co jest wynikiem prawie czterokrotnie wyższym od zeszłorocznego.

Dyr. Marek Trela z sędziami: Renatą Schibler, Alim Shaarawi, Sylvie Eberhardt i Allanem Prestonem. Fot. Wiesława Bałut
Dyr. Marek Trela z sędziami: Renatą Schibler, Alim Shaarawi, Sylvie Eberhardt i Allanem Prestonem. Fot. Wiesława Bałut

Dwa dni wcześniej, podczas Czempionatu Narodowego, dyrektor Marian Pacewski również miał powody do dumy. Wyhodowany w Białce ogierek Peron (Esparto – Perolia/Gazal Al Shaqab) wygrał klasę 4B ogierków rocznych, z notą 92,5 pkt. Dzięki rzeźbionej główce i bardzo dobrej kłodzie (19-18-18,5) pokonał Młodzieżowego Czempiona Białki Ogierów Młodszych z tego roku, janowskiego Pomiana (Gazal Al Shaqab – Pilar/Fawor), którego oceniono na 90,83 pkt. W niedzielne przedpołudnie dodatkowo okazał się lepszy od tegorocznego Wiceczempiona Białki Ogierów Młodszych, michałowskiego Equatora (QR Marc – Ekliptyka/Ekstern), zdobywając tytuł Wiceczempiona Polski Ogierów Młodszych i ulegając tylko rosłemu Pogromowi. Tym samym Peron stał się trzecim w 30-letniej historii białeckiej stadniny ogierem, który zdobył tytuł podczas Czempionatu Narodowego w Janowie Podlaskim. Dotychczas udało się to tylko Pesalowi (Czempion Ogierów Młodszych w 1993, Wiceczempion Ogierów Starszych w 1996, Czempion Ogierów Starszych w 1997) oraz Celsjuszowi (Czempion Ogierów Młodszych w 2007). Z kolei jego matka, przepiękna Perolia (Gazal Al Shaqab –

Egema, fot. Wiesława Bałut
Egema, fot. Wiesława Bałut

Pereira/Eldon), zajęła 5. miejsce w klasie klaczy 8-10-letnich, z wysoką notą końcową 92,17 pkt. Z młodzieży żeńskiej ładnie pokazała się Egema (Esparto – Egira/Emigrant), której zabrakło trochę szczęścia, a nota 92,83 okazała się w tej klasie ciut za niska, by wejść do czempionatów – klaczka uplasowała się na 3. miejscu. Za swoją uroczą, wyprofilowaną główkę z szerokim czołem i dużymi czarnymi oczami została oceniona wysokimi notami (20-20-19,5), co pozwoliło jej zdobyć tytuł Najlepszej Głowy Pokazu i na pewno ucieszyło jej nowego, pochodzącego z Sudanu, właściciela.

Janów Podlaski

Najlepszy prezenter pokazu - Paweł Kozikowski (Janów Podlaski). Fot. Wiesława Bałut
Najlepszy prezenter pokazu – Paweł Kozikowski (Janów Podlaski). Fot. Wiesława Bałut

Gospodarz Dni Konia Arabskiego również nie sięgnął po laur zwycięstwa w klasach klaczy młodszych. Zeszłoroczna Czempionka Białki, kasztanowata Palatina (QR Marc – Palmeta/Ecaho), tym razem była druga w klasie klaczy dwuletnich, uzyskując ten sam wynik co zwyciężczyni, siwa Waranga (QR Marc – Wilga/Ekstern) – 92,67 pkt. W finałach wywalczyła tytuł Top 5 z 4. lokatą, więc niewiele brakowało, a zdobyłaby dla janowskiej stadniny medal. Nieraz już się przekonywaliśmy, że zwycięzcy Młodzieżowego Pokazu w Białce przegrywają później w Janowie Podlaskim.

Pogrom, fot. Wiesława Bałut
Pogrom, fot. Wiesława Bałut

Więcej szczęścia miał ogierek Pogrom (QR Marc – Pętla/Visbaden), który w zeszłym roku musiał ustąpić pierwszeństwa filigranowemu Empire (Enzo – Emira/Laheeb) z Michałowa. Tym razem był w świetnej kondycji i bardzo dobrze się zaprezentował. Od początku wydawał się być faworytem i tak też się stało. Wygrał swoją klasę z najwyższą punktacją wśród całej ocenionej męskiej młodzieży – 92,67 pkt. W niedzielę zdobył to, co ominęło go w zeszłym roku – złoty medal.

Alabama, fot. Wiesława Bałut
Alabama, fot. Wiesława Bałut

W klasach starszych stadnina Janów Podlaski wystawiła stawkę urokliwych klaczy, co zaowocowało wielkim sukcesem. Pierwsza z klas, w których zaprezentowano 4-6-letnie klacze została zdominowana przez gospodarzy. Do dekoracji Top 5 pięciokrotnie wychodził dyr. Marek Trela! Co ciekawe, 3 klacze to córki Altony (Eukaliptus – Albigowa/Fawor), sprzedanej w 2007 roku za 180 tys. euro do Belgii. Dwie z nich, Alabama (po Gazal Al Shaqab) i Altamira (po Ekstern) zaklasyfikowały się do niedzielnego czempionatu, w którym wywalczyły tytuły Top 5, z czego Alabamie przypadł dodatkowo brązowy medal. W tej samej klasie znalazła się również

Cenoza, fot. Wiesława Bałut
Cenoza, fot. Wiesława Bałut

kasztanowata Cenoza (Ekstern – Celna/Alegro), którą oceniono na 92,33 pkt. Zajęła 4. miejsce i otrzymała także nagrodę dla Najlepszego Konia Wyścigowego Pokazu. Dla przypomnienia, klacz ta w swojej dwuletniej karierze wyścigowej osiągnęła przyzwoity współczynnik powodzenia równy 1,39.

Z kolei w klasie klaczy 7-10-letnich mogliśmy obejrzeć siwą Etnologię (Gazal Al Shaqab – Etalanta/Europejczyk), która tym razem zdawała się nie być w formie. Nie przypominała już

Etnologia, fot. Wiesława Bałut
Etnologia, fot. Wiesława Bałut

charyzmatycznej, płynącej w powietrzu z uniesionym ogonem klaczy, którą podziwialiśmy w zeszłym roku (zdobyła wówczas aż trzy „20”). Klacz ta cały czas boryka się z pewnego rodzaju pechem, gdyż najpierw była w cieniu Pianissimy, później Emandorii, a w zeszłym roku Pingi. A teraz okazało się nieoczekiwanie, że gwiazda przygasła, osiągając zaledwie 6. miejsce z notą 91,83 (w zeszłym roku 94 pkt.).

Janowskie ogiery wywalczyły w tym roku dwa medale. Srebro przypadło siwemu Equiforowi (Gazal Al Shaqab – Eqviria/Pers), który wygrał klasę ogierów 7-letnich i starszych. Brąz

Equifor, fot. Wiesława Bałut
Equifor, fot. Wiesława Bałut

natomiast powędrował do Czempiona Polski Ogierów Młodszych z roku 2009, pokazywanego po raz pierwszy w klasach starszych Albano (Enzo – Alena/Emigrant). Ogier wszedł do finału z drugiej lokaty, zdobywając 91,67 pkt., w tym trzykrotnie „19,5” za efektowny ruch. Pokonał go jedynie późniejszy złoty medalista Kabsztad, któremu sędziowie chyba na wyrost przyznali wysokie noty za ruch.

Palabra, fot. Marta Baranowska
Palabra, fot. Marta Baranowska

Stadnina Janów Podlaski w zeszłym roku jako jedyna obroniła się przed kryzysem, zarabiając aż 560 tys. euro. W tym roku wynik ten jest jeszcze lepszy! Do kasy stadniny wpłynie łącznie 749 tys. euro, w głównej mierze za sprawą spektakularnej sprzedaży za 400 tys. euro Palabry (Enzo – Palmeta/Ecaho) do Arabii Saudyjskiej.

Okrągłą sumę 100 tys. euro zapłaciła stadnina Athbah Stud z Arabii Saudyjskiej za matkę zeszłorocznego Czempiona Polski Ogierów Starszych, siwą Andaluzję (Sanadik El Shaklan –

Andaluzja, fot. Marta Baranowska
Andaluzja, fot. Marta Baranowska

Antwerpia/Eternit). Sporą niespodzianką była sprzedaż karej córki Eksterna, Sarbii (od Samura/Ararat) za 85 tys. euro. Kupiła ją Shirley Watts z Halsdon Arabians, być może także ze względu na przyszłego potomka po HS Etiquette. Trochę poniżej oczekiwań sprzedała się matka Poganina, siwa w hreczce Pohulanka (Pepton – Pestka/Probat), za którą otrzymano zaledwie 35 tys. euro. Klacz pojedzie do Francji, do stadniny Lutetia Arabians.

Michałów

Panika, fot. Marta Baranowska
Panika, fot. Marta Baranowska

Największym utargiem może się pochwalić stadnina koni Michałów, która sprzedała 9 z oferowanych 12 klaczy za sumę 779 tys. euro, a dodatkowe 61,5 tys. euro zarobiła z Selection Sale. Łączną sumę 840,5 tys. euro, w porównaniu z zeszłoroczną – 368,7 tys. euro, należy uznać za bardzo dobry wynik. Chociaż bywało jeszcze lepiej, bo dwa lata temu kasę stadniny zasilił ponad milion euro, a rok wcześniej, dzięki sprzedaży Kwestury, suma ta sięgnęła blisko dwóch milionów euro!

Gwiazdę XLII Aukcji Pride of Poland, siwą Piacenzę (QR Marc – Primawera/Emigrant) wylicytował Greg Gallun dla stadniny Al Shahania Stud, płacąc 475 tys. euro. Przyzwoitą

Wieża Babel, fot. Marta Baranowska
Wieża Babel, fot. Marta Baranowska

sumę 125 tys. euro otrzymano za 15-letnią Panikę (Eukaliptus – Plisa/Probat), którą charakterystyczne piętno na głowie czyni jedyną w swoim rodzaju, niepowtarzalną i rozpoznawalną. Trafi ona do Arabii Saudyjskiej. Pewnym rozczarowaniem była licytacja Wieży Babel (Laheeb – Wiaźma/Arbil), która to klacz pojedzie do Francji (Lutetia Arabians). Klacz, posiadająca zarówno sukcesy pokazowe, jak i hodowlane, została sprzedana za 20 tys. euro bez żadnej walki.

Emmona, fot. Wiesława Bałut
Emmona, fot. Wiesława Bałut

Michałowska stadnina może poszczycić się również bardzo dobrymi rezultatami Pokazu Narodowego, za co przyznano jej nagrodę dla Najlepszego Hodowcy Pokazu. Połowa rozdanych medali trafiła na Kielecczyznę, w tym również nagroda dla Najlepszej Klaczy Pokazu, którą zdobyła świeżo upieczona Czempionka Klaczy Starszych i Best in Show, siwa Emmona (Monogramm – Emilda/Pamir). Klacz ta wygrała klasę klaczy 11-letnich i starszych z wysoką notą 94 pkt., na którą złożyło się pięć „20”, w tym trzy za ruch. Z tego powodu przypadło jej wyróżnienie za Najlepszy Ruch Pokazu. Natomiast klasę klaczy 7-10-letnich wygrała, a później sięgnęła po tytuł Wiceczempionki Polski Klaczy Starszych, jej stajenna koleżanka, gniada

Ejrene, fot. Wiesława Bałut
Ejrene, fot. Wiesława Bałut

Ejrene (Gazal Al Shaqab – Emocja/Monogramm). Klacz ta, za swą pięknie osadzoną i perfekcyjnie połączoną z głową szyję, otrzymała trzykrotnie „19,5”, co przełożyło się na wysoki łączny wynik 93,67. Również tytuł Czempiona Ogierów Starszych powędrował do Michałowa, dzięki ogierowi Kabsztad (Poganin – Kwestura/Monogramm), który, choć bez „20” na koncie, zebrał łączną punktację na wysokim poziomie 92,5 pkt. Ten poprawny, lecz niewysoki ogier, pomimo ładnej głowy, moim zdaniem pozbawiony jest wyrazu. Brakuje mu zwłaszcza ruchu, bez którego trudno mówić o charyzmie.

Wieża Mocy, fot. Wiesława Bałut
Wieża Mocy, fot. Wiesława Bałut

W klasach młodszych mogliśmy obejrzeć tegorocznego Wiceczempiona Białki Ogierów Młodszych, gniadego Equatora (QR Marc – Ekliptyka/Ekstern), który wygrał swoją klasę z notą 92 pkt. W czempionatach jednak musiał zadowolić się brązowym medalem, za janowskim Pogromem i białeckim Peronem. Po złoto sięgnęła z kolei Wieża Mocy (QR Marc – Wieża Marzeń/Ekstern), która, zarzucając ogon na grzbiet, tańczyła niczym baletnica. Ujrzeliśmy więc trzykrotnie tabliczkę „20” za ruch, co dało łączny wynik 93,33 pkt. i pozwoliło klaczce objąć prowadzenie. Druga była jej stajenna koleżanka, wyrośnięta Dama Pik (Enzo – Dama Kier/Gazal Al Shaqab), która otrzymała na pokazie najwyższe, obok Pustynnej Malwy, noty za kłodę (19-18,5-18,5), co przełożyło się na końcowy wynik 93,17, a później na brązowy medal. Wspomniana wyżej Pustynna Malwa (Ekstern – Pustynna Róża/Emigrant) wygrała z kolei klasę klaczy 3-letnich, z łączną sumą 92,67 pkt., pokonując o 0,17 pkt. znaną bywalczynię ringów pokazowych El Piatzollę.

Hodowla prywatna

El Piatzolla, fot. Wiesława Bałut
El Piatzolla, fot. Wiesława Bałut

El Piatzolla (WH Justice – Enya/Ekstern), hod/wł. ZPH Strusinianka, ostatecznie pokonała w finale Pustynną Malwę i wywalczyła tytuł Top 5 Klaczy Młodszych. Po srebrny medal sięgnęła z kolei zwyciężczyni klasy klaczek rocznych, żeńska, o stalowo-siwej maści Echo Aurora (Eternity Ibn Navarrone-D – Echo Afrodyta/Piaff), hod/wł. SK Chrcynno-Pałac, którą oceniono na 92,33 pkt.

W klasach ogierów młodszych do czempionatu zaklasyfikowały się trzy konie prywatnej hodowli. Urodziwy roczny Simon Bey (Psytadel – Sarahbi Bay/Kubinec), hod/wł. Nazaret Arabians, po raz kolejny zaprezentował piękny ruch i zajął drugie miejsce w klasie z notą 90,8 pkt. O rok starszy Maran (FS Bengali – Missouri/Wachlarz), hod/wł. SK Kielnarowa, również zajął drugą lokatę w swojej klasie, z notą końcową 91 pkt. Ogier sprawiał wrażenie ociężałego i nie pokazał się dobrze w ruchu. Słabsza kondycja spowodowała, że tym razem nie wszedł do Top 5 w czempionatach. Udało się to natomiast innemu synowi FS Bengali, wyhodowanemu przez Jana

Echo Aurora, fot. Wiesława Bałut
Echo Aurora, fot. Wiesława Bałut

Głowackiego, kasztanowatemu trzylatkowi Eternalowi (od Ewitacja/Ganges). Ogierek ten dwa lata temu wywalczył najpierw tytuł Wiceczempiona w Białce, a chwilę potem tytuł Wiceczempiona Polski Ogierów Młodszych w Janowie Podlaskim. W tym roku wygrał w pięknym stylu swoją klasę z notą 91,33, a później zajął 4. miejsce w Top 5 Czempionatu Polski Ogierów Młodszych. Drugie miejsce w klasie ogierków 3-letnich i tym samym możliwość wzięcia udziału w finale, przypadło siwemu El Dino (Ararat – Eutina/Eutin), hod/wł. Krzysztofa Jagielskiego, który osiągnął wynik 89,17 pkt.

Etnodrons Psyche, fot. Wiesława Bałut
Etnodrons Psyche, fot. Wiesława Bałut

Wśród ogierów starszych najlepiej wypadł wyhodowany przez Stanisława Redestowicza gniady Etnodrons Psyche (Padrons Psyche – Etnografia/Aloes), który osiągnął wysoki wynik 91,5 pkt., pokonując tym samym trójkę uznanych synów Gazala Al Shaqab – Drabanta, Eryksa i Pegasusa, i ustępując tylko czwartemu z nich, Equiforowi. W niedzielnych czempionatach zajął 4. miejsce.

Hodowcy prywatni na sprzedaż przeznaczyli stawkę utytułowanych młodych klaczy. Średnia wieku trzech zaoferowanych koni wyniosła 5 lat i jest niższa o 3,5 roku od średniej reprezentantów stadnin ANR wynoszącej 8,5. Łączny wynik sprzedaży tych klaczy wyniósł 118

Kashira, fot. Marta Baranowska
Kashira, fot. Marta Baranowska

tys. euro, z czego blisko połowa należy do posiadaczki międzynarodowego rodowodu Kashiry (Magnum Psyche – Kahila IV/Ibn Bint Inas), hod. Stanisława Redestowicza, własności SK Bełżyce. Czempionka pokazów w Drammen, Casino Cup w Baden i w St. Petersburgu zaprezentowała się w świetnej formie, a dodatkowym magnesem była potwierdzona źrebność ogierem Ajman Moniscione. To niewątpliwie zachęciło kupca z Australii, który zapłacił za nią 57 tys. euro. W tę samą podróż wybierze się oferowana jako lot 3, utytułowana Bajaderka (Złocień

Bajaderka, fot. Marta Baranowska
Bajaderka, fot. Marta Baranowska

– Bagatela/Pesal), hod. Agricola Farm, wł. Moniki Luft, którą sprzedano za 30 tys. euro. Czempionka Klaczy Młodszych Jesiennego Pokazu w Janowie Podlaskim z 2008 roku, klacz Pasterna (Ekstern – Pasywa/Wachlarz), hod/wł. Lecha Błaszczyka, nie będzie musiała przebywać tak dalekiej drogi, gdyż za sumę 31 tys. euro pojedzie do Czech.

Na Selection Sale sprzedało się 7 klaczy prywatnych, za łączną sumę 57 tys. euro. Najwięcej, bo 14,5 tys. euro, zapłacono za klacz Waresę (Empres – Włócznia/Borek), hod/wł. Falborek Arabians, która wyjedzie do Francji. Na jej dobry wynik wpłynął zapewne fakt, że to sprawdzona klacz hodowlana. Urodziła bowiem m.in. Wiceczempionkę Wiosennego Pokazu w Białce z 2007 roku, Wasę (po WH Justice).

Podsumowanie

Fot. Krzysztof Dużyński
Fot. Krzysztof Dużyński

W roku 2008 aukcja zamknęła się łączną sumą 3 milionów euro, rok później uzyskano blisko 2,5 miliona, a w 2010 tylko nieco ponad milion. Spekulowano, że załamanie rynku może potrwać kilka lat, ale jak widać, odpowiednio przygotowana oferta w dużej mierze zapobiega rozwojowi kryzysu. Na piękne i utytułowane konie zawsze znajdą się chętni, a gwiazdy aukcyjne przyciągają rzesze klientów. Tegoroczny wynik bliski 2 milionów euro pokazuje, że obrana polityka zmniejszenia liczby oferowanych klaczy do 30, wystawienia młodszych, już utytułowanych koni, jak również ustalenie niewygórowanych cen rezerwowych na starsze konie, przyniosła zamierzony efekt. Znakomitym posunięciem byłoby jeszcze powiększenie liczby prywatnych, wyróżniających się klaczy na liście głównej do co najmniej pięciu, kosztem słabych koni hodowli państwowej, które wcześniej bywały oferowane na przetargach. Dzięki temu poprawiłaby się atmosfera, która dziś może odświeżać pamięć o czasach reglamentacji towarów w PRL.

Wyniki

Czempionat Klaczy Starszych

Złoto & Best in Show & Najpiękniejsza Klacz Pokazu & Nagroda za Najlepszy Ruch
Emmona (Monogramm – Emilda/Pamir), hod/wł. SK Michałów
Srebro
Ejrene (Gazal Al Shaqab – Emocja/Monogramm), hod/wł. SK Michałów
Brąz
Alabama (Gazal Al Shaqab – Altona/Eukaliptus), hod/wł. SK Janów Podlaski
Top 5
Wkra (Gazal Al Shaqab – Wyborna/Monogramm), hod/wł. SK Michałów
Altamira (Ekstern – Altona/Eukaliptus), hod/wł. SK Janów Podlaski

Czempionat Klaczy Młodszych

Złoto
Wieża Mocy (QR Marc – Wieża Marzeń/Ekstern), hod/wł. SK Michałów
Srebro
Echo Aurora (Eternity Ibn Navarrone-D – Echo Afrodyta/Piaff), hod/wł. SK Chrcynno-Pałac
Brąz
Dama Pik (Enzo – Dama Kier/Gazal Al Shaqab), hod/wł. SK Michałów
Top 5
Palatina (QR Marc – Palmeta/Ecaho), hod/wł. SK Janów Podlaski
El Piatzolla (WH Justice – Enya/Ekstern), hod/wł. ZPH Strusinianka

Czempionat Ogierów Starszych

Złoto
Kabsztad (Poganin – Kwestura/Monogramm), hod/wł. SK Michałów
Srebro
Equifor (Gazal Al Shaqb – Eqviria/Pers), hod/wł. SK Janów Podlaski
Brąz
Albano (Enzo – Alena/Emigrant), hod/wł. SK Janów Podlaski
Top 5
Etnodrons Psyche (Padrons Psyche – Etnografia/Aloes), hod/wł. Stanisława Redestowicza

Czempionat Ogierów Młodszych

Złoto & Nagroda Przechodnia im. Izabelli Pawelec-Zawadzkiej
Pogrom (QR Marc – Pętla/Visbaden), hod/wł. SK Janów Podlaski
Srebro
Peron (Esparto – Perolia/Gazal Al Shaqab), hod/wł. SO Białka
Brąz
Equator (QR Marc – Ekliptyka/Ekstern), hod/wł. SK Michałów
Top 5
Eternal (FS Bengali – Ewitacja/Ganges), hod/wł. SK Mała Wieś
Pomian (Gazal Al Shaqab – Pilar/Fawor), hod/wł. SK Janów Podlaski

Najlepszy Wyścigowy Koń Pokazu
Cenoza (Ekstern – Celna/Alegro), hod/wł. SK Janów Podlaski

Najpiękniejsza Głowa Pokazu
Egema (Esparto – Egira/Emigrant), hod. SO Białka

Nagroda WAHO
Piaff (Eldon – Pipi/Banat), hod/wł. SK Janów Podlaski

Najlepszy Trener & Prezenter
Paweł Kozikowski, SK Janów Podlaski

Najlepszy hodowca
SK Michałów

Aukcja Pride of Poland

Piacenza (QR Marc – Primawera/Emigrant), hod/wł. SK Michałów – 475 000 euro, USA
Palabra (Enzo – Palmeta/Ecaho), hod/wł. SK Janów Podlaski – 400 000 euro, Arabia Saudyjska
Fabryszka (Gazal Al Shaqab – Fula/Partner), hod/wł. SO Białka – 150 000 euro, Arabia Saudyjska
Panika (Eukaliptus – Plisa/Probat), hod/wł. SK Michałów – 125 000 euro, Arabia Saudyjska
Andaluzja (Sanadik El Shaklan – Antwerpia/Eternit), hod/wł. SK Janów Podlaski – 100 000 euro, Arabia Saudyjska
Sarbia (Ekstern – Samura/Ararat), hod/wł. SK Janów Podlaski – 85 000 euro, Wielka Brytania
Camilia (Piaff – Calineczka/Metropolis NA), hod/wł. SO Białka – 60 000 euro, Australia
Kashira (Magnum Psyche – Kahila IV/Ibn Bint Inas), hod. S. Redestowicza, wł. SK Bełżyce – 57 000 euro, Australia
Forminga (Laheeb – Figlarka/Monogramm), hod/wł. SK Michałów – 46 000 euro, Australia
Bohema (Ekstern – Bogini/Arbil), hod/wł. SK Janów Podlaski – 42 000 euro, Australia
Egzonera (Monogramm – Egzotyka/Probat), hod/wł. SK Michałów – 40 000 euro, USA
Pohulanka (Pepton – Pestka/Probat), hod/wł. SK Janów Podlaski – 35 000 euro, Francja
Pasterna (Ekstern – Pasywa/Wachlarz), hod/wł. Lecha Błaszczyka – 31 000 euro, Czechy
Bajaderka (Złocień – Bagatela/Pesal), hod. Agricola Farm, wł. Moniki Luft – 30 000 euro, Australia
Entima (Ekstern – Etalanta/Europejczyk), hod/wł. SK Janów Podlaski, 28 000, Wielka Brytania
Luanda (Emigrant – Loretta/Wojsław), hod/wł. SK Michałów – 25 000 euro, Polska
Ebora (Ekstern – Eberia/Ecaho), hod/wł. SK Michałów – 20 000 euro, Czechy
Wieża Babel (Laheeb – Wiaźma/Arbil), hod/wł. SK Michałów – 20 000 euro, Francja
Grobla (Wachlarz – Gryzetka/Wojsław), hod/wł. SK Michałów – 20 000 euro, Wielka Brytania
Celsjusz (Ekstern – Carina/Pesal), hod/wł. SO Białka – 20 000 euro, Egipt
Watra (Metropolis NA – Wanilia/Alegro), hod/wł. SK Janów Podlaski – 10 000 euro, Francja
Cisowa (Ararat – Cerinola/Ecaho), hod/wł. SK Janów Podlaski – 8 000 euro, Australia
Adelina (Grafik – Anakonda/Monogramm), hod/wł. SK Michałów – 8 000 euro, Australia
Cetula (El Nabila B – Celta/Pasat), hod/wł. SK Janów Podlaski – 8 000 euro, Australia

Galeria zdjęć koni z oferty Pride of Poland – Ewa Imielska-Hebda
Galeria zdjęć koni z oferty Pride of Poland – Marta Baranowska
Galeria zdjęć zwycięzców Czempionatu Narodowego – Sylwia Iłenda
Kronika towarzyska

 

Wynik Pokazu Narodowego

Wyniki aukcji

Podziel się:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Reklama
Reklamy

Newsletter

Reklamy
Equus Arabians
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.