Reklama
Sezon 2008 w USA bez Trójkoronowanych

Wyścigi / Sport

Sezon 2008 w USA bez Trójkoronowanych

Podziel się:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Remarkable Man, fot. Hoofprintsinc
Remarkable Man, fot. Hoofprintsinc

Cre Run Oaks – 5 lipca 2008, Delaware Park 

 

Niestety żadnej z klaczy nie udało się sięgnąć w tym roku po tytuł Trójkoronowanej. Trzeci etap turnieju o Trójkoronę, kończący się Nagrodą Cre Run Oaks (G2), próbą na dystansie 1 i 1/16 mili 5 lipca, zniweczył wszelkie nadzieje koronowanej zwyciężczyni arabskiego sezonu wyścigowego 2008. Celownik został pewnie minięty przez siwą klacz Abra Caadabra 2004 (Burning Sands – Caarabine CS po Aneto) wyhodowaną przez French Performance Arabians LLC, własności Marka Powella. Po skreśleniu siwej Toppoftheclass 2004 (Genuine March – Top Of The Line po By Golly) o niemal czysto polskim rodowodzie, na starcie tego dnia stawiło się jedynie pięć pań.

Po dobrym starcie klacz Stars The Limit (No Limit – RW Norwegian Star po Wiking) objęła prowadzenie przed Dreamm Lover. Ta dwójka walczyła między sobą o prymat pierwszeństwa przez połowę otwierającej mili. Wreszcie Stars The Limit dzielnie wywalczyła prowadzenie, podczas gdy Dreamm Lover zaczęła słabnąć. Mając połowę dystansu za sobą, Abra Caadabra przesunęła się po wewnętrznej i objęła drugą pozycję. Zaczęła finiszować pod ciągłym naciskiem dżokeja Mauricia Rodrigueza i minęła celownik pierwsza, ze Stars The Limit dobre 6 długości z tyłu, podczas gdy Ruby Earrings, AF Sassey Dreams i Dreamm Lover zamykały pole.

Abra Caadabra, trenowana przez Mario Sereya, w 2008 roku startowała w dziewięciu gonitwach przed wygraną w Cre Run Oaks. Klacz jest po najlepszym sprinterze wśród wiodących amerykańskich reproduktorów – Burning Sand 1986 (San Lou Romirez – DU Smaragda po Azlaf Azjdin), pochodzącym z polskiego rodu ogiera Ibrahim or.ar. importowanego do Antonin w 1907. Wyścigowiec, który od kilku sezonów legitymuje się dużą liczbą zwyciężającego potomstwa, należy do Todd Moak Proven Bloodstock.

Bob Magness Derby – 6 lipca 2008, Delaware Park

Remarkable Man wygrał dwa z trzech etapów biegu o Trójkoronę. Zdobył szturmem drugą gonitwę, którą była Nagroda Texas Six Shooter (G2), w tym roku mająca miejsce wcześniej niż zwykle. Faworytem obstawiających graczy pośród 11 koni na dystansie 1 i 1/4 mili był siwy ogier So Big Is Better, również po Burning Sand od WM Mirror Image po ZT Ali Baba. Ponadto Remarkable Man stanął do wyścigu z niekorzystnym pierwszym numerem startowym.

Remarkable Man zdobył zwycięstwo w Bob Magness Derby przed Must Be Burning, Cool Sand Luke, Intryge, Crownn Royal, Robotic, Frysk Me Now, Treasure Seeker oraz Our Machine. Wyhodowany przez Mandolynn Hill Farm, Remarkable Man to syn ogiera Chndaka, który pełni obowiązki reproduktora w tej stadninie. Jego matką zaś jest No Ordinary Gal po czysto polskim wybitnym wyścigowcu, ogierze Monarch AH.

Remarkable Man jest własnością przewodniczącej Arabian Jockey Club Kathy Smoke, mającej na koncie kilku zwycięzców pozagrupowych i uwielbiającej polskie linie, które łączy z najlepszymi ogierami. Remarkable Man ma rodowód w 3/4 identyczny z Orgią Fatą, jako że jego matka, No Ordinary Gal, jest córką Organtyny, która dała wielu zwycięzców, jak i koni plasujących się na płatnych miejscach w gonitwach pozagrupowych. Matką Organtyny jest Orgia, która skrzyżowana z Monarchem AH również dała finalistów gonitw pozagrupowych, w tym importowaną do Polski zwyciężczynię Oaks Kalifornii HF Olympię – matkę Trójkoronowanej w 2007 roku klaczy Orgia Fata po Chndaka.

Podziel się:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Reklama
Reklamy

Newsletter

Reklamy
Equus Arabians
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.