Reklama
Ubogi weekend na Służewcu (19-20 maja)

Wyścigi / Sport

Ubogi weekend na Służewcu (19-20 maja)

Podziel się:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Elsana, fot. Zuzanna Zajbt
Elsana, fot. Zuzanna Zajbt

Miniony weekend na Służewcu był wyjątkowo ubogi w gonitwy arabskie. W sobotę rozegrano dwa biegi, a w niedzielę niestety tylko jeden.

Elman i HN Rana, fot. Zuzanna Zajbt
Elman i HN Rana, fot. Zuzanna Zajbt

W sobotę w gonitwie dla 4-letnich i starszych koni III grupy na starcie stanęło 6 przeciętnych wyścigowców. W dystansie prowadził janowski Elman przed Boromirem i Absyntem. Na zakręcie odpadającego Absynta zmieniła niemiecka HN Rana. Skutecznie finiszująca klacz nie miała większych problemów z odebraniem prowadzenia Elmanowi i pewnie podążała po zwycięstwo. W połowie prostej zaczął także słabnąć Boromir, którego wyprzedził półbrat świetnego Millennium, RM Yasalam.

Elsana, fot. Zuzanna Zajbt
Elsana, fot. Zuzanna Zajbt

Kolejny w tym sezonie wyścig dla debiutantów przeznaczony był dla klaczy. Bieg od startu poprowadziła michałowska Glicynia. Blisko były Adeńka, Elsana i Masza. Na początku prostej na czoło stawki wysunęła się Elsana i z łatwością zmierzała do celownika. Drugie miejsce słabnącej Glicyni przed samym celownikiem odebrała Masza. Na czwartym miejscu przygalopowała janowska Alvorada. Elsana jest kolejnym zwycięskim przychówkiem po derbiście Gafalu. Do startów przygotowuje ją jej hodowca Jan Głowacki.

Masza i Elsana, fot. Zuzanna Zajbt
Masza i Elsana, fot. Zuzanna Zajbt

Niedzielny bieg także przeznaczony był dla debiutów. W stawce znalazło się 5 ogierów i trzy klacze. W dystansie prowadził Engamon przed Wiśniczem Nowym, Dragomirem i Darem Losu. Na zakręcie prowadzenie objął Wiśnicz Nowy i nie dał sobie go odebrać aż do celownika. Na prostej próbował go zaatakować Dragomir, ale bezskutecznie. Na trzecie miejsce finiszowała z dalszej pozycji Finetta, a czwarte miejsce w samym celowniku odebrał Ircie Dar Losu. Wiśnicz Nowy jest synem ogiera Furiat, a przygotowuje go do startów Ryszard Szpar.

Za tydzień zobaczymy araby aż w 8 startach, z czego w trzech przeznaczonych dla koni 3-letnich. Największe emocje wzbudza niedzielna Nagroda Ofira z bardzo ciekawa obsadą: Orgia Fata, New Man, Zejman, Cesihus, Arbiter, Sabat i Eliat.

filmy:

http://video.google.pl/videoplay?docid=7853537350954803667

http://video.google.pl/videoplay?docid=5498804473979857410

http://video.google.pl/videoplay?docid=-3337386174701569245

Podziel się:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Reklama
Reklamy

Newsletter

Reklamy
Equus Arabians
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.