Reklama
Nienarodzone źrebię Pianissimy sprzedane drugi raz

Aktualności

Nienarodzone źrebię Pianissimy sprzedane drugi raz

Podziel się:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Pianissima, Al Khalediah Show, fot. Erwin Escher
Pianissima, Al Khalediah Show, fot. Erwin Escher

Niedawno jedna z najpiękniejszych polskich klaczy arabskich, która potwierdziła swoją wyższość nad rywalkami na arenach Europy, Ameryki Pn. i Bliskiego Wschodu, zdobywając tytuły trójkoronowanej, młodzieżowej Czempionki Świata, Europy, Pucharu Narodów oraz Polski, USA i pokazów w Białce, Falborku i Scottsdale (USA), wróciła do macierzystego Janowa Podlaskiego. W drodze powrotnej – o czym informowaliśmy na naszym portalu – zdążyła jeszcze dodać do listy tytułów Czempionat I Międzynarodowego Pokazu w Al Kalediah w Arabii Saudyjskiej (zobacz też relację z Festiwalu Al Khalediah).

 

O tym, jak duże emocje wywołuje ta klacz, świadczą też transakcje kupna jej nienarodzonych jeszcze źrebiąt. Centrum treningowe Midwest (USA), pośredniczące w wielu transakcjach sprzedaży koni, stanówek i embrionów ogłosiło właśnie sprzedaż nienarodzonego jeszcze źrebięcia z połączenia Pianissimy z czempionem Brazylii i Top Ten Scottsdale, ogierem El Nabila B (Kubinec – Elf Layla Walayla B). Sprzedaż jest o tyle sensacyjna, że nienarodzone źrebię już drugi raz zmieniło właściciela! Prawo do embrionu El Nabila B – Pianissima zostało nabyte w zeszłym roku od dzierżawców Pianissimy (Pride of Poland USA, LLC) przez australijską stadninę Mystica Arabians, właściciela m.in. ubiegłorocznej Czempionki Scottsdale i Wiceczempionki USA, wyhodowanej w Michałowie Elandry. Właściciele Mystica Arabians, Jeff i Robyn McGlinn nie zdążyli nacieszyć się jednak nowym nabytkiem – źrebak urodzi się ostatecznie na Bliskim Wschodzie w Ajman Stud, w stajniach księcia Ammara Bin Humaid Al Nuaimi.

 

Źrebię to będzie jednym z pięciu, o których jak dotąd poinformowano oficjalnie. Pierwsze dwie klaczki od Pianissimy przyszły na świat w zeszłym roku. Starsza, nazwana EVG Piossandra, to kasztanowata córka młodzieżowego wiceczempiona USA i Kanady i czempiona Scottsdale, ogiera Pershahn El Jamaal (Ali Jamaal – Perfectshahn SRA), będąca własnością Evergreen Arabians w Kalifornii. 11 marca skończy rok. Druga, gniada klaczka urodziła się 20 maja 2007 w Brookville Arabians w USA, po ogierze Ames Charisma (Magnum Psyche – Ames Mirage), czempionie USA ogierów rocznych i czempionie ogierów rocznych Regionu 13.

 

Pozostałe embriony to: oczekiwany w Ponderosa Arabians (USA) potomek Enzo (Padrons Psyche – RD Bey Shahmpane), m.in. dwukrotny czempion i wiceczempion USA, czempion pokazu w Scottsdale oraz potomek jego syna, Edena C (Enzo – Silken Sable), którego narodziny planowane są w Al Bidayer Stud (Zjednoczone Emiraty Arabskie). Zakupione właśnie nienarodzone źrebię po El Nabila B będzie więc już drugim potomkiem Pianissimy, jaki urodzi się w tym sezonie w stajniach na Bliskim Wschodzie. Szczęśliwie sama Pianissima wróciła do domu i jak informują jej właściciele – klacz miewa się dobrze. Prawdopodobnie jest już też źrebna – tym razem źrebię przyjdzie na świat drogą naturalną, w przyszłym roku w Janowie Podlaskim.

Podziel się:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Reklama
Reklamy

Newsletter

Reklamy
Equus Arabians
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.