Reklama
Pokazy na Bliskim Wschodzie. Kabsztad w Rijadzie

Aktualności

Pokazy na Bliskim Wschodzie. Kabsztad w Rijadzie

Podziel się:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email

Sezon pokazowy na Bliskim Wschodzie już się rozpoczął. W ubiegły weekend odbyła się pierwsza z zaplanowanych imprez – C-klasowy pokaz w Ajmanie (ZEA). (Zobacz zdjęcia Erwina Eschera z Ajmanu!) Następny jest Festiwal Al Khalediah, połączony, tak jak w zeszłym roku, z aukcją, wyścigami i rajdem długodystansowym (FEI CEI *** 120 km). Festiwal ruszy 25 stycznia. Tym razem również kibicować będziemy polskiemu uczestnikowi – michałowskiemu Kabsztadowi (Poganin – Kwestura/Monogramm), który, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami dyr. Jerzego Białoboka (patrz: wywiad „Hodowla nie lubi sentymentów„), został wydzierżawiony. Ogierek startować więc będzie w barwach Athba Stud z Arabii Saudyjskiej. W czasie aukcji oferowany będzie syn polskiej klaczy Saba (Etat – Saszetka/Engano) i Gazala Al Shaqab – siwy Shaal Al Khalediah 2003, a także roczna córka Wieży Wiatrów (Ganges – Wiaźma/Arbil) i Padronsa Immage – gniada Balquees Al Khalediah. Innym polskim akcentem w Rijadzie będzie to, że sędziować tam będzie dyrektor Janowa Podlaskiego – Marek Trela. B-klasowy międzynarodowy pokaz rozpocznie się 28 stycznia.

Kolejnym wydarzeniem na Bliskim Wschodzie jest Konferencja WAHO w Omanie, o której pisaliśmy już wcześniej (Oman gościć będzie konferencję WAHO 2009), a która odbędzie się w dn. 01-05 lutego. Także w lutym, w Emiratach Arabskich, a konkretnie w Abu Dhabi, zorganizowany zostanie międzynarodowy pokaz klasy B (12-13.02). Koniec miesiąca zaś to A-klasowy międzynarodowy pokaz w Katarze (23-25.02). W marcu szykują się dwie międzynarodowe imprezy A-klasowe: w Dubaju (19-21.03) oraz w Sharjah (26-27.03). W kwietniu, w Arabii Saudyjskiej, będzie miał miejsce C-klasowy pokaz o nazwie Al Mohamadiah Show (01-02.04).

Podziel się:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Reklama
Reklamy

Newsletter

Reklamy
Equus Arabians
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.