Reklama
Sarah Oaksistką. Marvin el Samawi bezkonkurencyjny (25-26 X)

Wyścigi / Sport

Sarah Oaksistką. Marvin el Samawi bezkonkurencyjny (25-26 X)

Podziel się:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Sarah, fot. Zuzanna Zajbt
Sarah, fot. Zuzanna Zajbt

Po wygranej w Derby, wyhodowana przeze Damis BT i trenowana w stajni Bolesława Mazurka kasztanka Sarah (Santos – Sinjah/Eskan), zwyciężyła także pod Antonem Turgaevem w najważniejszej gonitwie dla klaczy o Nagrodę Gazelli, Mlechy i Sahary (Oaks). Jedyną poważną konkurentką dla derbistki była w tym wyścigu Sulima z Reguła (Etar – Skripka/Aromat), która we wtorek zostanie wystawiona na sprzedaż w drugim dniu dorocznej jesiennej aukcji na Służewcu. Dodajmy na marginesie, że konie czystej krwi będą licytowane podczas tej imprezy po raz pierwszy. Tego samego dnia wieczorem zamieścimy informację o wynikach sprzedaży arabów.
Sarah, Sulima, Minorella, fot. Zuzanna Zajbt
Sarah, Sulima, Minorella, fot. Zuzanna Zajbt

Wróćmy jednak do Oaks. Dość wolno prowadziła Adisha (Etogram – Al-Ada/Wermut). Po wyjściu na prostą mocno zaatakowała Sulima z Reguła. Uzyskała ok. 2 długości przewagi, ale pościg derbistki był skuteczny. Sulima z Reguła przegrała w celowniku o szyję. W walce o trzecie miejsce Minorella (El Bak – Minorka/Wermut) w ostatniej chwili wyprzedziła o łeb Zbroję Fatę (KA Czubuthan – Zenica/Ghent). Był to typowy bieg na końcówkę. Tempo ostatniej ćwiartki wyniosło 33,4 s. Czas ogólny na 2400 m słaby: 3’01,3.

Nagroda Michałowa dla Marvina

Marvin el Samawi, fot. Zuzanna Zajbt
Marvin el Samawi, fot. Zuzanna Zajbt

Wyhodowany w Niemczech przez Juttę Hietzscholdt i trenowany przez Mieczysława Mełnickiego 5-letni kasztan Marvin el Samawi (Marwin I – Iosra/Djelfor) wygrywa co może na Służewcu. Tym razem w biegu o Nagrodę Michałowa (2800 m) pokonał co prawda Orgię Fatę (Chndaka – HF Olympia/ Monarch AH) tylko o 0,75 długości, ale Reznikov uczynił to pewnie. Ten bieg rozegrany został także w niezbyt mocnym tempie. Ostatnie dwie ćwiartki były najszybsze (34,8-33,9). Przy takiej rozgrywce dysponujący dużą szybkością Von (Tidjani – Verdurnotte/Dormane) finiszował jako trzeci o 1,5 długości za Orgią Fatą, wyprzedzając czwartego Amor Amora (Nougutin – Aurore/Proszek) o 2,5 długości. Jak widać, dwukrotny zdobywca Nagrody Europy w poprzednich sezonach nie może dojść do pełni formy po zmianach stajni. Przypomnijmy, że po ubiegłym sezonie z Lutka został zabrany na Służewiec, gdzie do sezonu 2008 przygotowywany był najpierw w stajni Artura Sałagaja. W kwietniu właściciel Ryszard Zieliński oddał Amor Amora do treningu Emilowi Zaharievowi, by następnie po 4 miesiącach znów przenieść go do stajni A. Sałagaja.

Pięćdziesiąte zwycięstwo Lylyi Reznikovej

Ama, fot. Zuzanna Zajbt
Ama, fot. Zuzanna Zajbt

Siostra czempiona toru Aleksandra Reznikova spełnia swoje marzenia na Służewcu. W sobotę wygrała na 3-letniej arabce Amie (Wigor – Abra/Roussestar-Ali) ze stajni Krzysztofa Ziemiańskiego 50. gonitwę w karierze i uzyskała stopień kandydata dżokejskiego. Wyhodowana przez A. Rokickiego i będąca jego własnością Ama prezentowała się bardzo dobrze na padoku i wygrała bardzo łatwo, bijąc o 5 długości Arwima (Ataman – Zanja/Murat-Nur). Trzeci był nieoczekiwanie Bont (Barour de Cardonne – Sumaya/Mińsk, który minimalnie wyprzedził Efatę (Aslan – Erba/Pasat). Nikt w tym biegu nie trafił trójki ani czwórki. Dodajmy, że Bont, który w poprzednich startach sprawiał Reznikovowi duże kłopoty podczas jazdy, tym razem zachowywał się spokojnie, jakby dla zachęty dla potencjalnego kupca, bowiem też został zgłoszony na aukcję.

Valerie nie straszny Zabobon

Valerie i Zabobon, fot. Zuzanna Zajbt
Valerie i Zabobon, fot. Zuzanna Zajbt

Pięknie prezentująca się gniada Valerie (Dormane – OSO Valentina/Garnizon) wygrała wreszcie w trzecim swoim starcie na Służewcu. W połowie prostej wydawało się, że zwycięży Zabobon (Ekstern – Zamiana/Borek), ale dosiadana przez ucznia Włostowskiego córka Dormane pokonała rywala o szyję po zaciętej walce. Trzeci na mecie Errant (Eldon – Errara/Monogramm) stracił do Zabobona aż 9 długości. Czwarte miejsce zajął El Bark (Eldon – Egea/Laheeb). Debiutujący Szamir (Aslan – Sirpa/Entyk) ukończył bieg daleko za stawką. Valerie została wyhodowana w Austrii przez panią Elizabeth Chat. Klacz jest trenowana w ośrodku Leszka Kowala – Lutku na Mazurach, przez Aleksandrę Gajos.

Dukt pokonał Woltyżera

Dukt, fot. Zuzanna Zajbt
Dukt, fot. Zuzanna Zajbt

Drugie zwycięstwo w sobotę zanotowała stajnia z Lutka. Tym razem wygrał pewnie pod Jerzym Ochockim michałowski Dukt (Eldon – Decyzja/Pamir), będący własnością M. i P. Włostowskich oraz L. Kowala. Na drugim miejscu, po raz trzeci z rzędu, uplasował się Woltyżer (Espadero – Windobona/Furiat), a z walki o trzecie miejsce z Miaprimą (Argus – Minoga/Arbil) zwycięsko wyszła Persja (Espadero – Paola/Ararat).

 

Podziel się:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Reklama
Reklamy

Newsletter

Reklamy
Equus Arabians
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.