Reklama
Frehel de Bozouls wygrywa w Duindigt

Wyścigi / Sport

Frehel de Bozouls wygrywa w Duindigt

Frehel de Bosouls, fot. Remon Stroomer
Frehel de Bosouls, fot. Remon Stroomer

Podziel się:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email

Po zwycięstwie pięcioletniego Bieshana w szwedzkim Jägersro – Malmö, kolejny międzynarodowy sukces odniosła trenerka Cornelia Fraisl. W minioną niedzielę, tym razem w Duindigt w Holandii, w gonitwie Emirates Breeders Program III (1800 m), wygrał siedmioletni Frehel de Bozouls, dosiadany przez Dastana Sabatbekova.

Oto relacja Pani Cornelii dla portalu polskiearaby.com: – Wybraliśmy ten niezbyt wysoko dotowany wyścig (5 tys. euro, 2,5 za I miejsce), mając na uwadze kolejny występ Frehela, hodowli oraz własności S.A.R.L. Mezagri, w Al Khalediah Poland Cup – Listed PA (kat. A, 1600 m), podczas Dnia Arabskiego 21 sierpnia. W ubiegłym roku zajął on w tej prestiżowej gonitwie, która została rozegrana w rekordowym czasie 1’45,9″, bardzo dobre trzecie miejsce, przegrywając z bardzo szybkimi końmi Polska AKF, zwycięskim Rasmy o 2,5 i Mayarem Al Khalediah tylko o 3/4 dł. Uznaliśmy, że korzystne będzie dla naszego najlepszego milera przetarcie w międzynarodowym towarzystwie na zbliżonym dystansie, bo w tym roku biegał tylko raz na Służewcu (odniósł w maju zwycięstwo w II grupie, 1600 m). W Duindigt wystartowało 14 koni. Zastosowaliśmy ofensywną taktykę. Frehel objął prowadzenie już po kilkuset metrach i, co widać na zdjęciu, wygrywał na prostej finiszowej pewnie w bardzo dobrym czasie 2:01.8, tylko o 0,2 s gorszym od rekordu Służewca, należącego do Wierzbina. Po tym udanym wyścigu, z nadzieją oczekiwać będziemy jego występu w Al Khalediah Poland Cup 2022 – podkreśla trenerka.

W najbliższą niedzielę na torze Jägersro w Szwecji, w gonitwie UAE President Cup (listed PA) na dystansie 1730 m wystąpią Rasmy Al Khalediah i Bieshan.

https://cdn.svenskgalopp.se/racecards/gallop/sport/596444.pdf

Podziel się:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Reklama
Reklamy

Newsletter

Reklamy
Stigler Stud
Equus Arabians
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.