Reklama
Służewiec: nowi zwycięzcy dołączają do stawki (6-7 października)

Wyścigi / Sport

Służewiec: nowi zwycięzcy dołączają do stawki (6-7 października)

Podziel się:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Porost, fot. Zuzanna Zajbt
Porost, fot. Zuzanna Zajbt

Podczas minionej dwudniówki na Służewcu rozegrano sześć biegów dla koni arabskich. Mityng rozpoczął słabo obsadzony bieg IV grupy. Od startu poprowadziła niemiecka Eve Lotois przed Angelą, Erstedem, Epizodem i Mokeną. Na zakręcie do przodu zaczął przesuwać się Epizod. Na prostą wyprowadziła Eve Lotois przed Epizodem. Dzielnie odpierająca ataki ogiera klacz niestety przed celownikiem zastopowała i dała się wyprzedzić o długość szyi Epizodowi. Pozostała trójka kończyła bieg w dużych odległościach. Trzecie miejsce utrzymała Angela przed Erstedem. Było to pierwsze zwycięstwo w karierze karego podopiecznego trenera Zawgorodnego. Ogiera dosiadał Sergiej Wasiutow.

W trzecim biegu stanęło na starcie 9 trzylatków I grupy. W dystansie pierwszy galopował Certon przed Malaharem, Markusem i Chamsinem. Na prostą wyprowadził Malahar, odpadł Markus a finisz rozpoczęły Lord i Sulima z Reguła. Klacz mocno zaatakowała dzielnie broniącego się Malahara i wysunęła się na pierwszą pozycję na ok. 50 metrów przed celownikiem. Na trzecią pozycję finiszował Lord a czwarte w samym celowniku odebrał Chamsinowi michałowski Diakron. Rosyjskiego pochodzenia Sulimę z Reguła trenuje Anna Nieora-Tchkuaseli a dosiadał klaczy, podobnie jak w poprzednim zwycięskim starcie, Aleksander Reznikov.

Gonitwa siódma także przeznaczona była dla trzylatków, tym razem II grupy. Prowadzącego od startu Mahdiego w dystansie zmieniła niemiecka Samarra. Za nimi galopowały Nurka i Porost. Na zakręcie do przodu zaczęła przesuwać się Nurka i po wyjściu na prostą objęła prowadzenie. W ślad za nią poszedł Porost, który przed celownikiem odebrał klaczy zwycięstwo. Na trzecim niezagrożonym miejscu ukończył Mahdi, a jako czwarty na celownik wpadł wyłamujący Eiger. Janowskiego Porosta trenuje Dorota Kałuba a dosiadał go Sergiej Wasiutow.

W niedzielę w pierwszej gonitwie zmierzyły się ze sobą trzyletnie klacze, które nie odniosły jeszcze zwycięstwa. W dystansie pierwsza galopowała niemiecka Setna Heli przed Nimeshą, Maszą i Par Excellance. Po wyjściu na prostą osłabła Nimesha, do przodu zaczęła przesuwać się Perita. Na prostej zaciętą walkę stoczyły ze sobą Setna Heli i Par Excellance, lepsza o krótki łeb okazała się ta druga. Przed celownikiem Masza odebrała Pericie trzecie miejsce. Zwycięska Par Excellance jest córką świetnego Mistrala i wnuczką Batyskafa. Trenuje ją Dorota Kałuba. Klaczy dosiadała praktykant dżokejski Klaudia Wójcik.

Dziewięć starszych koni zgromadziło się na starcie biegu II grupy. Po starcie na czoło wysunął się Gladiator, za nim, bez zmian pozycji, galopowały Greka, Arbiter, Zarina i Diadem. Po wyjściu na prostą Gladiator i Zarina zaczęły słabnąć, na prowadzenie przed Diadema i Grekę wysunął się Arbiter, finisz rozpoczęła Om Mantra i niemiecki Marvin El Samawi, który w połowie prostej objął prowadzenie. W celowniku drugie miejsce Diademowi odebrała Om Mantra a na czwarte miejsce największym polem finiszował białecki Akcent. Jest to już drugie zwycięstwo 4-letniego syna Marwana I na Służewcu. Podopiecznego Mieczysława Mełnickiego dosiadał Anton Turgaev.

Także dla starszych koni przeznaczony był bieg siódmy. Bieg na 2000 m poprowadził Admin, za nim galopowały Alken, Predator i Frantic. Przed wyjściem na prostą finiszową osłabł Alken, na drugie miejsce przed Frantica przesunął się Predator i w tej kolejności konie dobiegły do celownika. Na czwartej pozycji ukończył bieg Canzon Psyche. Admina trenuje jego współwłaściciel Adam Wyrzyk, w siodle ponownie Anton Turgaev.

Za tydzień rozegranych zostanie siedem biegów, w tym N. Baska dla trzylatków oraz Nagroda Porównawcza. Na starcie zobaczymy osiem koni, w tym dwa trzylatki, dzielnego Wadi Nura i zwyżkującego Engamoona. Wszystkie oczy będą zwrócone oczywiście na triumfatorkę tego biegu sprzed roku, Orgię Fatę, która będzie próbowała potwierdzić tytuł trójkoronowanej (ma już co prawda na koncie wszystkie trzy zwycięstwa, ale nie w jednym sezonie). Pokrzyżować plany klaczy i jej hodowcy będą się starać New Man oraz zwycięzca N. Michałowa Ghazallah. Stawkę uzupełniają dzielna Chazala, Elpas i Natea.

Podziel się:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Reklama
Reklamy

Newsletter

Reklamy
Equus Arabians
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.