Reklama
Tutto o Janowie

Aktualności

Tutto o Janowie

Podziel się:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Tutto Arabi
Tutto Arabi

Tydzień temu, podczas Pucharu Narodów w Akwizgranie, swoją premierę miał najnowszy numer dwumiesięcznika Tutto Arabi, reklamowanego sloganem: „Najbardziej rozpowszechnione czasopismo w krajach arabskich”.

Liczące ponad 200 stron Tutto Arabi otwiera obszerny artykuł poświęcony Dniom Konia Arabskiego w Polsce – autorstwa naszej redakcyjnej koleżanki Urszuli Łęczyckiej.
Artykuł opatrzono dużą liczbą zdjęć znanej fotograf Iriny Filsinger – pokazano nie tylko czempiony, ale i konie, które zajęły dwa pierwsze miejsca w każdej z klas, a także laureatów nagród specjalnych oraz konie z aukcji głównej. Tekst uzupełniają tabele wyników narodowego pokazu oraz aukcji Pride of Poland.

Wśród artykułów omawiających letnią część sezonu pokazowego znajdujemy obszerną relację z Vilhelmsborga (międzynarodowy pokaz kl. A), pióra dobrze znanej w Polsce duńskiej sędziny Marianne Tengstedt, oraz z dwóch innych pokazów, w których uczestniczyły polskie konie – fotorelację z dubletu pokazowego (krajowy i międzynarodowy klasy C) w Ströhen i międzynarodowej imprezy Elran Cup w Borgloon. W innych przedstawionych międzynarodowych imprezach, z racji odległości, polskie konie jak dotąd nie uczestniczyły: to włoskie pokazy w Umbrii ( klasy C oraz Egyptian Event ) i w Boario ( klasy B ). Na zdjęciach z tych imprez również nie brakuje sław, takich jak Col Cora, Shownel, Sandhiran czy Fer Fiera Blanca. Atrakcyjna i nieco egzotyczna może być dla polskiego czytelnika fotorelacja Joanny Jonientz i Erwina Eschera z Egyptian Event Europe, pokazu dla koni o pochodzeniu czysto egipskim, który odbył się w położonym niedaleko Akwizgranu Lanaken ( zdjęcia Erwina Eschera z tej imprezy     –    podobnie jak z innych pokazów – można oglądać też w naszym portalu: http://www.polskiearaby.pl/?page=galeria&lang=pl&typ=pokazy&id=16 ). Na zdjęciach m.in. prezentowany jest „Egipski Koń Roku” – klacz The Princess of Egypt (Orayan – Shahneekha) z Ajmanu. Wśród relacji z lokalnych wydarzeń znajdujemy 34. Narodowy Czempionat Francji, 6. Narodowy Pokaz Czech i fotograficzną prezentację czempionów regionalnego pokazu w Ischii (Włochy). Część relacji z imprez pokazowych zamyka malowniczy reportaż z wieczornej, bardzo wystawnej prezentacji egipskich koni arabskich – Oriental Image, która miała miejsce w osiemnastowiecznej posesji Villa Pelligrini Cipolla w pobliżu Werony. Ta weekendowa impreza, organizowana przez stowarzyszenia Fieracavalli i Oriental Image miała na celu prezentację czempionów w nie tylko w gronie „arabiarzy”, za to w miłej, pozbawionej rywalizacji atmosferze. Swoje najlepsze konie pokazało 18 stadnin – nie zabrakło wśród nich czempionów świata – Hadidi i Royal Colours. Wystawna impreza była też – a może przede wszystkim – okazją do przeprowadzenia aukcji na cele charytatywne.

Każde wydanie Tutto Arabi, poza obszerną częścią poświęconą pokazom, ma również swoją sekcję przeznaczoną na imprezy sportowe. W tym numerze znajdujemy relacje z czterech czempionatów rajdowych – CEI*** (158,9 km) w Rambouillet (Francja), Assisi Endurance Lifestyle z konkursem FEI C*** na dystansie 120 km (Bab Al Shams Endurance Cup) oraz z tych najgłośniejszych – imprezy w St. Galmier obejmującej Narodowy Czempionat Francji (3***), CEI**, Puchar Francji i CEN* oraz CEIO*** w Compiegne na dystansie 160 km, w którym uczestniczyli również Polacy.

Tutto Arabi poświęca też swoje łamy na prezentacje sylwetek wybitnych postaci – świata ludzi oraz koni. W tym numerze, w wywiadzie przeprowadzonym przez redaktora naczelnego Simone Leo, o kulisach swojej pracy hodowlanej i sędziowskiej opowiada jeden z największych autorytetów w dziedzinie hodowli egipskich koni – dr Nasr Marei, właściciel jednej z najbardziej znaczących egipskich stadnin – Albadeia, hodowcy m.in. czempiona świata, ogiera Gelgelah Albadeia. Sylwetka konia zaś to tym razem wnuk Balatona i FS Bengalego Bolero EM (Shaklan Ibn Bengali – Bawda), wł. Ruth Wenzel. Dobry strzał ze strony Tutto Arabi, gdyż Bolero EM – czempion m.in. międzynarodowych pokazów w Wels, Fraunefeldzie i St. Tropez, został również ogłoszony Koniem Roku miesięcznika Araber Weltweit i Top Five ogierów młodszych na tegorocznym Pucharze Narodów!

Jak na wydanie szykowane specjalnie na Puchar Narodów przystało, i w tym numerze nie zabrakło reklam wielu najpotężniejszych ośrodków hodowlanych i treningowych na świecie (pod względem gromadzenia tego rodzaju ogłoszeń Tutto Arabi, obok amerykańskiego Arabian Horse World, można uznać za absolutnego lidera). Na wspaniałych zdjęciach oglądamy więc dobrze znane oraz wschodzące gwiazdy m.in. takich stadnin, jak Albidayer Stud (z zapowiedzią powrotu słynnego Marajja na tegoroczny czempionat świata w Paryżu), Aria Arabians, Ajman Stud, Al Shaqab, Yeguada Ferrero, Halsdon Arabians, Dubai Arabian Stud – to tylko niektóre z ośrodków, prezentujących swój dorobek hodowlany i ofertę na łamach Tutto Arabi, które stało się swojego rodzaju tablicą ogłoszeń na skalę światową.

Trochę dziwi fakt, że mimo nieustających, a wręcz narastających narzekań na brak popytu na konie arabskie (nie licząc oczywiście słynnych czempionów), polscy hodowcy wydają się ignorować to najpotężniejsze medium poświęcone koniom arabskim. Poza jednorazowymi reklamami zapowiadającymi Dni Konia Arabskiego, w przeciągu ostatnich dwóch lat na łamach Tutto Arabi zareklamowano jedynie dwa polskiej hodowli i własności konie – w roku 2006 Gangę (Emigrant – Granada po Monogramm), hodowli stadniny Chrcynno Pałac oraz – w bieżącym numerze – ogiera Tullamore (Harbin – Turbina po Balaton), hod. SK Dioni. Cena jednostronicowej reklamy nie jest niska, jednak korzyści promocyjne i materialne wynikające z reklamy na łamach tego typu czasopisma mogą być nieporównanie wyższe.

Będące w przedsprzedaży wydanie to październikowy suplement do nr 5/2007, wydany z wyprzedzeniem właśnie na Puchar Narodów – „imprezę, w której każdy miłośnik koni arabskich powinien uczestniczyć choćby raz w życiu” – jak pisze w edytorialu redaktor naczelny pisma Simone Leo, wspominając, że w tym roku, podobnie jak Puchar Narodów, Tutto Arabi również obchodzi swoją okrągłą, w przypadku pisma dziesiątą rocznicę istnienia. Okładkę październikowego wydania zdobi zdjęcie wiceczempionki świata 2006, klaczy Panarea by Palawan sfotografowanej z właścicielem – księciem Ajmanu, szejkiem Ammarem Bin Humaid Al Nuaimi.

www.tuttoarabi.it

 

Podziel się:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Reklama
Reklamy

Newsletter

Reklamy
Equus Arabians
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.