Reklama
Saudyjskie medale, trafione dzierżawy

Aktualności

Saudyjskie medale, trafione dzierżawy

Podziel się:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email

Impreza znana od 2008 roku jako Al Khalediah Arabian Horse Festival, obecnie nosi nazwę Prince Sultan bin Abdulaziz International Arabian Horse Festival (PSAIAHF) i jest poświęcona pamięci księcia Sultana bin Abdulaziz Al Sauda, ojca obecnego jej patrona, JW księcia Khaleda bin Sultan bin Abdulaziz Al Sauda. Pod nową nazwą (i z nowym logo) impreza odbyła się w dn. 21-25 stycznia i objęła szereg konkurencji, w tym rajd długodystansowy FEI CEI ** 120 km), wyścigi oraz 3-dniowy pokaz w ręku, afiliowany przez ECAHO, w randze pokazu tytularnego (Title Show). Imprezą pokierował Ronny Vosch.

Saudyjski pokaz przyniósł ogromną satysfakcję hodowcom z Michałowa. Tym większą, że obie dzierżawione na Bliski Wschód michałowskie klacze spisały się, dosłownie, na medal. Zarówno brązowa medalistka z Paryża, reprezentująca Athbah Stud El Dorada (Sanadik El Shaklan – Emigrantka/Eukaliptus), jak i powracająca na pokazowe ringi Emandoria (Gazal Al Shaqab – Emanda/Ecaho), podtrzymująca doskonałe kontakty michałowskiej stadniny z Ajman Stud, pokazały to, czego najbardziej oczekuje się od polskich klaczy, a więc połączenie gracji, typu i porywającego ruchu. I tak, El Dorada zdobyła srebro, Emandoria zaś brąz. Każda z klaczy zdobyła po siedem „dwudziestek” podczas występu w swojej klasie. Obie zostały pokonane w finale czempionatu klaczy starszych przez FT Shaellę (Shael Dream Desert – Soul Pretty TGS/Shahllenger, hod. Rancho Quatro Estacoes z Brazylii, wł. Dubai Arabian Horse Stud). Niemniej trzeba przyznać, że szczególnie „kierunek Ajman” wydaje się wyjątkowo skuteczny, jeśli chodzi o „wysyłanie” michałowskich klaczy za granicę: dzierżawa Emiry, teraz Emandorii, niedawna sprzedaż Ejrene, a wcześniej Kwestury.

Należy także docenić występ Psyche Kreuzy (Ekstern – Pallas-Atena/Ecaho) z SK Chrcynno-Pałac. Choć po męczącej podróży z Belgii, gdzie przebywa w treningu, klacz nie pokazała wszystkich swoich atutów, zajmując w klasie siódme miejsce (z dwiema „dwudziestkami” za ruch), to jej właściciele są jedynymi spośród polskich prywatnych hodowców, którzy próbują swych sił na bliskowschodnich pokazach.

Pełne wyniki pokazu znajdują się tutaj:http://www.arabianhorseresults.com/shows/view/36

Podziel się:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Reklama
Reklamy

Newsletter

Reklamy
Stigler Stud
Equus Arabians
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.